Ciąża pod opieką diagnosty, czyli bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych

Data dodania: 13 maj 2016

Już w najbliższą sobotę, 14 maja, Tarasy Zamkowe zapraszają wszystkie lublinianki na akcję profilaktyczną „Ciąża pod opieką diagnosty”, w trakcie której będzie można zasięgnąć porad dotyczących badań, jakie należy wykonywać podczas ciąży. Organizatorem akcji jest Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej oraz Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Podstaw Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Na poziomie -2 Tarasów Zamkowych, w godz. 12.00 – 18.00, będzie można porozmawiać ze specjalistami i dowiedzieć się, jakie badania należy wykonywać podczas ciąży. Przyszłe mamy zapoznają się również z podstawami pielęgnacji i opieki nad noworodkiem – studentki położnictwa zaprezentują, jak przewijać i kąpać niemowlaka. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł dokonać pomiaru glikemii przygodnej, zbadać ciśnienie tętnicze oraz zawartość tkanki tłuszczowej, a także obliczyć BMI. Badania kontrolne przeprowadzi Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej. Odpowiedzą oni również na wszystkie pytania, związane z badaniami laboratoryjnymi i – co najważniejsze – podadzą wskazówki, jak przygotować się do takich badań.

 

W czasie trwania akcji w Tarasach Zamkowych także na najmłodszych czekać będzie niespodzianka – przyjazne „Laboratorium Pluszowego Misia”. Studenci, przeprowadzając wspólnie z dziećmi szereg doświadczeń, spróbują „oswoić” maluchy z zagadnieniami medycznymi.

 

„Ciąża pod opieką diagnosty” to ogólnopolska akcja studentów analityki medycznej, mająca na celu ukazanie, jak ważne jest przeprowadzanie badań laboratoryjnych w okresie ciąży, a także w czasie jej planowania. Chcielibyśmy również zachęcić wszystkie kobiety do regularnego samobadania piersi i badań cytologicznych. Ponadto naszym przedsięwzięciem uczcimy Dzień Diagnosty Laboratoryjnego, który obchodzimy 27 maja – mówi Aleksandra Mroczkowska, koordynator sekcji profilaktycznej Lubelskiego Towarzystwa Studentów Analityki Medycznej.

 

 

 

 

www.tarasyzamkowe.pl

designed by net-line.pl