Co dzisiaj? 31 lipca 2012, Carnaval Sztuk-Mistrzów i Europejska Konwencja Żonglerska!

Data dodania: 31 lipiec 2012

Carnaval Sztuk-Mistrzów i 35. Europejska Konwencja Żonglerska
31 lipca 2012, Lublin

W ramach Carnavalu odbywać się będzie wiele wydarzeń, po których z pewnością pozostaną widzom niezapomniane wspomnienia. Jednak po tej edycji Carnavalu, pozostanie również pewien zapis emocji obecny w przestrzeni miejskiej na dłużej.

Będzie to mural inspirowany Carnavalem Sztuk-Mistrzów, a w szczególności Fire Show, będącym jednym z jego charakterystycznych elementów. Kolejny po Nocy Kultury, mural wielkoformatowy, tym razem powstanie w centrum miasta przy ul Lipowej, na ścianie za KFC.Za wykonanie muralu odpowiedzialnych jest dwóch utalentowanych artystów z Wrocławia i Szczecina- Lump oraz Cekas.W ciągu czterech dni dadzą się zainspirować miastu, czego zwieńczeniem będzie ich mural. W dniach 30 lipca – 2 sierpnia każdy może być świadkiem tworzenia się tej wyjątkowej sztuki w przestrzeni miejskiej.

Zapraszamy do śledzenia postępów pracy artystów!!!

[b]Co dzisiaj w programie?[/b]

* Carnaval Sztuk-Mistrzów

8 otwartych wydarzeń-przedstawień, warsztatów i pokazów teatrów nowego cyrku, zajęcia dla dzieci w Klanzowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych
Zobaczymy m.in. występy:

• 17:00 Teatr A3 „Zmysły”, Plac Litewski – deptak. Spektakl wędrowny. Przykład kabaretu lirycznego, wyczarowującego surrealistyczną rzeczywistość w interakcji z przechodniem. Spektakl odbywa się w ruchu. Artyści śpiewają, stepują, żartują. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.
#2c

• 18:00 Wizyta Doktora – La Familia K, Scena Carnavalowa- Park Ludowy. Zabawne i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji przedstawienie międzynarodowej grupy teatralnej. Artyści dają popis niezwykłych umiejętności akrobatycznych, a ich przedstawienie pełne jest gagów i sztuczek. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

Poruszanie się w bogatym programie Carnavalu ułatwia przewodnik w wersji mobilnej. Aby skorzystać z przewodnika należy pobrać darmową aplikację Layar na swój telefon i odnaleźć warstwę Sztukmistrze.eu w kategorii wydarzeń („Events”). Aplikacja Layar dostępna jest na telefony z systemami Android, iOS, Symbian (Nokia) oraz Black Berry.

* 35. Europejska Konwencja Żonglerska

Dzisiaj w strefie zamkniętej miasteczka Żonglerskiego o godzinie 13:00 zgromadzą się organizatorzy dorocznych spotkań Konwencji Żonglerskich z całego świata, aby przeprowadzić głosowanie, które zdecyduje o tym, jakie miasto będzie gościło Konwencję, za 3 lata.

• 15:00, Show młodzieżowe, namiot Cyrków Młodzieżowych, Park Ludowy. Wspaniałe widowisko w wykonaniu młodych adeptów sztuki cyrkowej. Bezpłatnie. Bez ograniczeń wiekowych. Ilość miejsc ograniczona.
• 21:00 Pan-Pot, namiot Special Stage, w strefie biletowanej Europejskiej Konwencji Żonglerskiej. Widowisko pojedynków żonglerskich na tricki. Najlepsi i najbardziej utytułowani żonglerzy dają popis swojej sztuki walcząc o aplauz publiczności. Wygrywa najlepszy!

Kino Sztukmistrzów, browary „Perła” przy Bernardyńskiej, godzina 22:00, bezpłatnie.
Seans: „Dziwolągi”, reżyseria Ted Browning

Zdjęcia do pobrania: http://picasaweb.google.com/carnavalsztukmistrzow1
w maksymalnej dostępnej rozdzielczości. W przygotowywanych materiałach prosimy o podanie źródła pochodzenia zdjęć tj. "Marketing Miasta Lublin"

Program szczegółowy, Wtorek 31 lipca
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych – Park Ludowy
[i]13:00- Zgromadzenie Główne EJA- namiot Open Stage – Park Ludowy[/i]
14:00-18.00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych – Park Ludowy
15:00- Bob Carr „Stand-up Circus” – Pl. Litewski
16:00- warsztaty otwarte – namiot cyrków młodzieżowych – Park Ludowy
17:00- Teatr A3 „Zmysły”- Pl. Litewski, deptak
[i]18:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy[/i]
18:00- Wizyta Doktora – La Familia K- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
20:00- Pandora Show – namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
[i]21:00- Pan-Pot- namiot Special Stage- Park Ludowy[/i]
21:00- Wizyta Doktora- La Familia K.- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary „Perła” ul Bernardyńska
[i]24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy[/i]
24:00- Battle Stick- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy

*[i]zaznaczone są wydarzenia wymagające wejściówek EJC – do kupienia w punkcie informacyjnym EJC przy Parku Ludowym[/i]

Bieżące informacje, mapka logistyczna i program Carnavalu Sztuk-Mistrzów i Europejskiej Konwencji Żonglerskiej dostępne na: www.sztukmistrze.eu

designed by know-line.pl