Fundacja CoderDojo organizuje 17 grudnia spotkanie inauguracyjne w Lublinie.
Fundacja CoderDojo powstała w 2013 roku w Zambrowie. Od tego czasu, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, otwarto 13 klubów w całej Polsce. Na cotygodniowych, sobotnich zajęciach spotykają się mentorzy: programiści, animatorzy, pasjonaci nowych technologii oraz dzieciaki, które chcą zrobić ze swoimi komputerami więcej, niż tylko grać w gry.
W CoderDojo wierzymy w to, że wolność jest najlepszym środowiskiem do nauki – mówi Kamil Sijko, założyciel CoderDojo w Polsce. – Naszym celem jest stworzenie takiej atmosfery, żeby dzieciaki chciały do nas przychodzić i uczyć się programowania. Mentorzy, którzy organizują spotkania są po to, by doradzać i wspierać. Wszyscy uczą się od wszystkich. To właśnie chcemy przekazać gościom naszego spotkania.
Zajęcia odbywają się w salach udostępnionych dzięki uprzejmości lokalnych firm lub instytucji. Mentorzy są zawsze wolontariuszami, a udział w zajęciach jest bezpłatny. Transition Technologies, polska firma IT zatrudniająca w samym Lublinie setkę osób, od lat wspierająca Fundację CoderDojo w Białymstoku, zgodziła się być partnerem dla akcji i wspomóc ją organizacyjnie i merytorycznie. Dlatego spotkanie CoderDojo odbędzie się w siedzibie Transition Technologies S.A. przy ulicy Jana Pawła II 17 (III piętro) 17 grudnia o godz. 11.00.Zapraszamy na nie programistów, animatorów i pasjonatów nowych technologii, którzy mogą zostać mentorami, a także tych, którzy chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami programistycznymi lub dopiero zacząć programować i dołączyć do społeczności CoderDojo. Szczególnie zapraszamy dzieci oraz rodziców, którzy chcą, żeby ich pociechy potrafiły coś więcej niż tylko grać w gry na komputerze.
Spotkanie i warsztaty są bezpłatne. Należy przynieść własny komputer. Link do zapisów: http://coderdojowlublinie.evenea.pl/.
Pierwsze CoderDojo w Polsce powstało w Zambrowie w 2013 roku. Obecnie w kraju działa 13 klubów koderskich pod auspicjami fundacji. CoderDojo to miejsce rozwoju talentów technologicznych (programowanie, modelowanie, grafika, druk 3D) dla dzieci i nastolatków. Zajęcia odbywają się z dala od szkoły, często w salach udostępnianych przez firmy IT. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a do społeczności może dołączyć każdy, kto chce zostać uczniem lub mentorem CoderDojo.
CoderDojo Irlandia (Główna fundacja ) Polska jest autonomiczną częścią globalnej Fundacji CoderDojo założonej przez Jamesa Wheltona na początku 2013 roku. Fundacja ma na celu wspierać nowe i istniejące placówki CoderDojo na całym świecie poprzez wymianę doświadczeń, dostarczanie zasobów i narzędzi potrzebnych do realizacji wizji by każde dziecko na świecie posiadało możliwość do nauki korzystania z nowych technologii i programowania.