[b]Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
zaprasza na spotkanie autorskie
z Maciejem Malickim
z cyklu Czarne Inspiracje
które poprowadzi Mariusz Kargul
z Grupy Literackiej A4
15 lutego 2011 r.
Filia nr 2, ul. Hempla 5 – godz. 17.00[/b]
#1c
Spotkanie z Maciejem Malickim jest kolejnym z cyklu „Czarne inspiracje”, który jest wspólnym przedsięwzięciem Miejskiej Biblioteki Publicznej, Wydawnictwa Czarne i Grupy Literackiej A4. W ramach tego cyklu promowane są książki publikowane w Wydawnictwie Czarne oraz organizowane spotkania z ich autorami w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Maciej Malicki
urodził się w 1945 roku. Pisze prawie wszystko. Od wierszy, poprzez prozę, kryminał i dramat po balety. Nakładem Wydawnictwa Czarne ukazały się następujące książki: Kawałek wody, Saga ludu, Wszystko jest i Takie tam.
Foto © Beata Obarska
#2l Maciej Malicki – urodzony w 1945 roku. Pisarz z Otwocka.
Przygoda Macieja Malickiego z pisaniem zaczęła się dosyć późno. Debiutował w latach 90-tych książką Kawałek Wody, opisującą anegdoty z życia mieszkańców Świdra, gdzie mieszkał. Wcześniej, w latach 70-tych Malicki pisywał poezje drukowane w magazynie "Odra" oraz opowiadania drukowane w magazynie "Nowy Wyraz".
Później pracował w magazynie "Literatura na świecie", kierowanym m.in. przez związanego z Otwockiem Piotra Sommera. Był tam sekretarzem redakcji. Kolejne utwór Malickiego ukazał się po niemal 30 latach przerwy, w czasopismach i gazetach: "Akcent", "Dziennik Portowy", "Tygiel Kultury".
Jego pierwsza książka, zbiór opowiadań "Kawałek Wody", ukazała się w 2003 roku nakładem wydawnictwa "Czarne". Ostatnio wyprowadził się do Mikołowa na Śląsku. Niedawno wydał książkę kryminalną "Kogo nie znam" (2007).
Maciej Malicki jest wciąż słabo rozpoznawalnym polskim pisarzem. Pomimo że ma na swoim koncie kilka tomów prozy „Saga ludu”, „Wszystko jest” nie bryluje na rozkładówkach, nie udziela wywiadów, a więc jest literatem niemedialnym. W dzisiejszym świecie, gdzie najbardziej zalecane jest parcie na szkło, Malicki wydaje się być anachroniczny, zdystansowany od mód i konwencjonalnych sposobów promocji.
Bibliografia
SAGA LUDU
Wszystko jest
Takie tam (dziennik)
60% SŁÓW
Nie wiem
Kogo nie znam
Naszaafryka.com
Ostatnia
Zajmował się pan w życiu tak wieloma różnymi rzeczami, Odpuszczamy więc archiwistę, palacza, KO-wca, nawet pomocnika kinooperatora… i całą resztę