Czarne Inspiracje zapraszają na spotkanie z Tarasem Prochaśko

Data dodania: 28 wrzesień 2011

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
zaprasza na spotkanie autorskie

z Tarasem Prochaśko

z cyklu Czarne Inspiracje

5 października 2011 r.
Filia nr 2, ul. Hempla 5 – godz. 17.00

Czarne Inspiracje doczekały się już własnego grona stałych czytelników. Wydawnictwo Czarne, z którym organizujemy nasze spotkania, jest prywatną, niezależną oficyną, specjalizuje się we współczesnej prozie polskiej i środkowoeuropejskiej, eseistyce, reportażach. Dzięki współpracy z nim mogliśmy gościć w naszych progach uznanych pisarzy jak i debiutantów.
Celem tych spotkań jest zaprezentować literaturę świetną, choć rzadko na polskim rynku obecną. Taką, która daje czytelnikowi ekscytujące poczucie odkrywania nowych, nieznanych, choć geograficznie nieodległych lądów.
Dotychczas odbyły się spotkania z Krzysztofem Vargą, Andrzejem Stasiukiem, Jackiem Hugo-Baderem, Maciejem Malickim, Witoldem Szabłowskim.

Taras Prochaśko (1968) – dziennikarz i pisarz, z wykształcenia botanik. "Twórczość Tarasa Prochaśko, młodego pisarza ze Stanisławowa (Iwano-Frankiwska), jednego z czołowych reprezentantów słynnego `fenomenu stanisławowskiego`, należy do najbardziej interesujących zjawisk ukraińskiej literatury, powstałej w ciągu ostatniego dziesięciolecia" – pisze Jurij Andruchowycz i dodaje, że twórczość Prochaśko skupia na sobie zainteresowanie nie tylko krytyków, dziennikarzy i badaczy literatury, ale także "wielkiej ilości tzw. `wykształconych czytelników`, smakoszy innowacji, poszukiwaczy i miłośników innego".

Polskim czytelnikom znane są dwie książki Prochaśki: zbiór opowiadań "Inne dni Anny" oraz powieść "Niezwykli".

Spotkanie poprowadzi Mariusz Kargul

Wstęp wolny.

[i]Jest to spotkanie, które miało odbyć się w czerwcu, ale władze Ukrainy nie dopuściły do tego. Pozdrawiam i zapraszam. [/i]

designed by know-line.pl