Czarny Tulipan – Monochrom & Stereo

Data dodania: 18 styczeń 2011

W najbliższy piątek 21 stycznia o godz. 19:00 zapraszamy na wyjątkowy wernisaż fotografii Karoliny Ostrowskiej połączony z koncertem grupy Fonovel.

Monochrom & Stereo
21 stycznia (piątek)
godz. 19:00
wstęp wolny

#1c

Wystawa „Przystanek Dublin” to cykl fotografii dokumentujących 3 lata pobytu Karoliny Ostrowskiej w stolicy Irlandii. Jest to dynamiczny portret miasta, a właściwie specyficznych jego fragmentów – widzimy przystanki autobusowe, ulice, witryny sklepów. Fotografia uliczna odnosi się głównie do człowieka i jego zachowań. Jej celem jest uchwycenie decydującego momentu. To, co w innych gatunkach fotografii jest niedozwolone – niedbałe kadry, nieostrości, prześwietlenia w street photography staje się środkiem wyrazu.

Karolina Ostrowska – (ur. 1982r.) mieszka i pracuje w Lublinie i Warszawie. Absolwentka Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie, studentka Warszawskiej Szkoły Fotografii. Fotografią zajmuje się od ponad 4 lat, jest ona dla niej – jak sama mówi: "Ciągłą radością i wielką przestrzenią do eksploracji, a także sposobem na życie. Miłością od pierwszego wejrzenia". Interesuje ją głównie reportaż i fotografia architektury. Od niedawna fascynuje ją fotografia wielkoformatowa.

Fonovel – zespół powstał we wrześniu 2009, tworzą go: Radek Bolewski (wokal, gitara), Dominik Figiel (gitara), Paweł Cieslak (minimoog) – muzycy wywodzący się ze składów takich jak: Lstadt, Radiev, 19 Wiosen, Blisko Pola, Lostenfound, Been Zeen, mający na koncie udział w wielu wydawnictwach, a także prestiżowych polskich i zagranicznych festiwalach m. in.: SXSW (Austin) USA, Heineken Opener Festiwal, OFF Festiwal, Coke Festiwal czy Slot Festiwal. W lipcu 2010 ukazała się EPKA będąca przedsmakiem jedenastu nowych utworów, które znajdą się na płycie LP. Fonovel to z pewnością nowe dźwięki na polskiej i europejskiej scenie muzycznej, które warto i należy sprawdzić. www.myspace.com/fonovel

#2c

Czarny Tulipan
ul. Grodzka 1, 20-111 Lublin
tel. 81 532 51 04
www.akwarelacafe.pl
www.czarny-tulipan.pl
mbyczyk@czarny-tulipan.pl

designed by know-line.pl