Czerwcowe spotkania w ramach „Planu dla Dzielnic”

Data dodania: 05 czerwiec 2023
Czerwcowe spotkania w ramach „Planu dla Dzielnic”

Miasto zaprasza na kolejne czerwcowe spotkania w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”. W najbliższych tygodniach zaplanowano spacer dzielnicowy dla mieszkańców Wieniawy oraz warsztaty dla dzielnicy Czuby Północne.

Zapraszam mieszkańców i mieszkanki kolejnych lubelskich dzielnic na spotkania zaplanowane w ramach miejskiego projektu. Są one okazją do omówienia wyzwań stojących przed poszczególnymi rejonami naszego miasta oraz wspólnego wypracowania wizji rozwoju dla każdej części Lublina. Do udziału w spacerach zachęcam wszystkich zainteresowanych rozwojem lokalnej społeczności – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spacer w dzielnicy Wieniawa rozpocznie się 13 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 przy siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy (Al. Racławickie 22). Następnie trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy poprowadzi ulicami: Weteranów, Sowińskiego, Al. Racławickimi i Legionową. Zakończenie spotkania planowane jest około godz. 19.30 przy ul. Skautów 2. Spacery mają charakter otwarty i skierowane są do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapie.

Natomiast warsztaty dla mieszkańców dzielnicy Czuby Północne odbędą się 21 czerwca (środa) o godz. 17.00 w Siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy przy ul. Kaczeńcowej 14. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.eu. Rekrutacja trwa od dzisiaj (5 czerwca) do 20 czerwca do godz. 12.00. Liczba uczestników jest ograniczona. Warsztaty to trzecia część wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy oraz praca nad ostatecznym dokumentem.

Przypominamy również o pozostałych wydarzeniach zaplanowanych w najbliższych dniach w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”. Jutro (wtorek, 6 czerwca) odbędzie się spacer w dzielnicy Sławin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 na wysokości skrzyżowania ulic Willowej i Sławinek oraz gabinetu stomatologicznego przy ul. Willowej 16. Następnie trasa poprowadzi ulicami: Kaskadową, Tarasową, Kasztelańską, Sławinkowską i Świerkową. Dokładna trasa spaceru przedstawiona jest na mapie. Z kolei w środę (7 czerwca) o godz. 17.00 odbędą się warsztaty dla mieszkańców Szerokiego. Zapisy prowadzone są do jutra (6 czerwca) do godz. 12.00 poprzez formularz zgłoszeniowy.

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla Dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

 

 

 

 

designed by know-line.pl