Czerwiec w ACK Chatka Żaka

Data dodania: 01 czerwiec 2011

Przestrzeń Działań Teatralnych ACK UMCS Chatka Żaka zaprasza:

[b]WIGILIA NOCY KULTURY 2011[/b]
21:00 Sala Czarna AC K UMCS, „Chatka Żaka”, „Dziewięć miliardów imion Boga” –Grupa Tuż Po

[b]NOC KULTURY 2011 (4/5 czerwca)[/b]
19:00-20:00 „Człowiek w Mieście, Miasto w Człowieku” –spektakl Studio Teatru Alternatywnego
–Sala Widowiskowa ACK
(wejściówki do odebrania od 1 czerwca w „Chatce
Żaka” w pok. nr2)
22:00-23:00 „Wistośćrzeczy”, Teatr Blagaistyczny; Stowarzyszenie Sztuczne –Sala Widowiskowa ACK

#8c

[b]NOC KULTURY 2011 z RADIEM CENTRUM[/b]
ACK UMCS Chatka Żaka zaprasza na Noc Kultury 2011 z Radiem Centrum. Atrakcji nie zabraknie. W programie m.in.: zagraj na byleczym -festiwal gry na czymkolwiek; plebiscyt o "Złotego Boberka" -konkurs na najlepszego sobowtóra głosowego; zbuduj coś z niczego -tworzenie różnych budowli z niepotrzebnych materiałów. Poza tym przez cały wieczór drzwi otwarte Radia Centrum, wycieczki po rozgłośni i atrakcyjne nagrody. Szczegóły na antenie Radia Centrum, na stronie internetowej centrum.fm,a także na radiowym Facebooku.

[b]Galeria ACK UMCS Chatka Żaka i Koło Metodologiczne Historyków UMCS zaprasza: Wystawa „Ludzie Lublina”[/b]
Wystawa czynna od Noc Kultury 2011 (4/5 czerwiec 2011) do 9 czerwca w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ulicy Jezuickiej.
Wystawa „Ludzie Lublina” prezentuje sylwetki osób, które odegrały szczególną rolę w historycznych momentach miasta. Chcielibyśmy przybliżyć lokalnej społeczności biografie tych ludzi, z uwzględnieniem ich życiowych zainteresowań, pasji oraz dokonań w obszarze nauki, działalności społecznikowskiej i twórczości artystycznej. Wystawa adresowana jest do wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny, ale pragnęlibyśmy, aby obecna była zwłaszcza w placówkach oświatowych, ponieważ jej celem jest nie tylko kształtowanie pamięci historycznej, kulturowej świadomości młodych ludzi, ale też wpajanie przekonania o możliwości sukcesywnych osiągnięć twórczych i zawodowych w tej części Polski i Europy (w tym skuteczne ich promowanie). Wybitny kunszt sceniczny Aleksandra Zelwerowicza oraz Jana Machulskiego, kompozytorski talent Henryka Wieniawskiego, poezja Franciszki Arnsztajnowej, działalność Kazimiery Wołowskiej stanowiąca wzorzec stylu nowoczesnego patriotyzmu, naukowe dokonania Władysława Panasa, Lesława Pagi oraz Andrzeja Waksumndzkiego, są bezdyskusyjną wizytówką Lublina. Powinny zatem kształtować społeczną świadomość lubelskiego wkładu do dziedzictwa kultury polskiej.

#7c

[b]Galeria ACK UMCS Chatka Żaka zaprasza:
Wystawa „Ludzie Lublina”[/b]

Biografie prezentowanych osób, często nieznane i słabo rozumiane w kontekście historycznym mogą stać się swoistym listem motywacyjnym dla działania na rzecz rozwoju Lubelszczyzny. Celem wystawy jest bowiem promowanie lubelskiego dziedzictwa kulturowego i historii oraz zwrócenie uwagi na zaniedbaną społecznie wiedzę o ludziach, którzy odegrali znaczącą rolę w historii Lublina. Lokuje się zatem w kontekście obecnie dla nas ważnym –kandydatury Lublina do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Obecna rekonstrukcja wizerunków wybitnych obywateli, ich twórczości, talentu i dokonań wpisuje się w paradygmat upamiętniania i budowania społecznej świadomości historycznej, stanowiąc jednocześnie pretekst do konstruktywnej refleksji nad miejscem naszego miasta w Europie, a w perspektywie -do programowych działań na rzecz jego umacniania.

[b]DNI CHIN[/b]
#6c

6-7 czerwiec 2011, ACK UMCS Chatka Żaka, Wydział Politologii UMCS, Miasteczko Akademickie UMCS
W programie Dni Chin m.in.: pokaz filmówchińskich, prelekcje i konkursy, pokazy związane z kulturą i sztuką chińską (np. tai chi, fengshui), degustacja kuchni chińskiej.
Dni Chin wpisują się w ogólną wizję szeregu wydarzeń kulturalnych poświęconych promocjikultury państw Dalekiego Wschodu wśród mieszkańców Lublina. Dotychczas zostały zrealizowane Dni Japonii, a w planach realizacja: Dni Korei, Dni Tajlandii, Dni Wietnamu itp.
Projekt realizowany w ramach programu grantowego ACK UMCS „Chatka Żaka”

[b]Kaiju.pl, ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie ROZWOJU KULTURY AKADEMICKIEJ oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na niezwykłą wystawę:
AKTORKI POLSKIEGO FILMU[/b]
Wystawa będzie dostępna od2-15 czerwca 2011na Placu Łokietka;
OTWRCIE WYSTAWY w Lublinie 2 czerwca 2011, g. 15:30

#5c

AKTORKI POLSKIEGO FILMU W LUBLINIE
Wystawa przedstawia sylwetki 55 polskich aktorek filmowych: od Poli Negri do Karoliny Gruszki; fotografie, biografie i filmografie. Nazwiska aktorek zostały wybrane przez specjalne jury i widzów w plebiscycie publicznym. Prezentowane na wystawie zdjęcia są autorstwa wybitnych polskich fotografików i fotosistów, m.in.: Renaty Pajchel, Edwarda Hartwiga, Zofii Nasierowskiej, Tadeusza Rolkego, Piotra Bujnowicza.
Wystawa składa się z 7 stelaży. Stelaże są podświetlane od środka, więc ekspozycja jest atrakcyjna również po zmierzchu. Opisy wystaw są w języku polskim i angielskim.

[b]Pythonalia prezentują:
Dzikie style Terry’ego Gilliama
18 czerwca, godzina 15, ACK UMCS Chatka Żaka[/b]
#4c

Graffiti jam „Dzikie style Terry’ego Gilliama” jest inspirowane przez fantastyczne animacje towarzyszące wielu skeczom Monty Pythona. Lubelscy grafficiarze odtworzą te wspaniałe, barwne obrazy na ścianach Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”.
O godzinie 15 zapraszamy na pokaz DJ’skich umiejętności Funky 4. Na zakończenie imprezy zapraszamy na godz. 18 -znany Lubelski raper Dolar pokaże nam -jak to się mówi –rapuje.
Występ odbędzie się na scenie przed ACK.Sponsorem farb jest firma Rabeko.
Wydarzenie bezpłatne.

[b]ACK UMCS Chatka Żaka i Fundacja Fundacjana Rzecz Pomocy Afryce i Krajom Potrzebującym "Benu" zaprasza na wystawę „Oblicze Afryki -batiki i tanga-tanga”[/b]
8.czerwca 2011, g.19:00 foyer
Prezentowane na wystawie Batiki i tanga-tanga pochodzą z regionu Arusha, a dokładniej z okolic Njoro Village, niewielkiej miejscowości położonej na zboczu wygasłego wulkanu Meru, w bliskim sąsiedztwie Kilimandżaro i zostały wykonane przez miejscowych rękodzielników.Autorami zdjęć są: Hubert Gorski, Michał Pomorski, Magdalena Surma-Jaborkhel, Wojtek Reszko.
W programie wydarzenia -koncert zespołu Młode Djembe.

[b]Noc Świętojańska 21 czerwiec 2011, wtorek, godz. 18.00, ACK UMCS Chatka Żaka[/b]
#3c

Wstęp wolny, w razie niepogody impreza zostanie na salę widowiskową „Chatki Żaka”
Sobótka to najkrótsza noc w roku przepełniona magią wierzeń wcześniejszych pokoleń.
Tego wieczoru, pod Chatką Żaka, spotkają się ze sobą natura i kultura, tradycja i współczesność. Przy dźwiękach muzyki folkowej będzie można pląsać wokół ogniska, pleść wianki oraz obejrzeć pokazy rzemiosła ludowego i fire-show.
Wystąpią dwa lubelskie zespoły: Miatlica-grupa folkowa zrzeszająca głównie studentów z Białorusi. Ich muzyka to tradycyjne białoruskie pieśni ludowe połączone z nowym folkowym brzmieniem. Zagra także grupa Lia Fáil -czyli "krzyczący kamień" z irlandzkich legend wiele mówi o naturze zespołu. Lubią grać zarówno klimatyczne ballady czy szkockie rebelsongi jak i ostrzejsze numery.
Wstęp wolny, w razie niepogody impreza zostanie przeniesiona na salę widowiskową „Chatki Żaka”

[b]PAKAMERA W CHATCE ŻAKA[/b]
#2c

Biblioteka, antykwariat i wypożyczalnia filmów w jednym, a wszystko na zasadzie wymiany.
Akademickie Radio Centrum i ACK UMCS „Chatka Żaka” zapraszają do PAKAMERY-miejsca, w którym można do woli wymieniać się różnymi dobrami kultury: książkami, czasopismami, płytami czy filmami.
PAKAMERA W CHATCE ŻAKA
Biblioteka, antykwariat i wypożyczalnia filmów w jednym, a wszystko na zasadzie wymiany.
Pakamera czynna jest w każdy wtorek, czwartek i piątek od godz. 16 do 20. W tym czasiemożna przynosić tam niepotrzebne książki, filmy, płyty z muzyką, gry (komputerowe, planszowe, karciane) i wszytko czym chcieliby się Państwo podzielić z innymi.
Więcej informacji na stronie: www.pakameracentrum.wordpress.com

designed by know-line.pl