Czy obraz może nas oszukać? (Nie) zwyczajna sztuka

Data dodania: 01 luty 2017

Współcześni artyści lubią igrać z naszym wzrokiem. Zdarza się, że za pomocą różnych technik plastycznych realizują prace łudząco przypominające fragmenty otaczającego nas świata. Podczas Lekcji sztuki z Warsztatami Kultury w Lublinie, uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję sprawdzić jak twórcy wyczarowują niesamowite prace, czasem ze zwykłych, codziennych przedmiotów lub prostych tworzyw. Dowiedzą się czy można stworzyć kolejowy wagon naturalnej wielkości, używając jedynie farb i tektury, za pomocą jakich narzędzi wykonać sztuczne grzyby i czy obraz może nas oszukać? Uczestnicy spotkania poznają też prace lubelskich artystów oraz stworzą własne prace plastyczne.

 

Kiedy:
13 lutego 2017
9:00-10:30 – grupa I
11:00-12:30 – grupa II
Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11, Lublin

Zapisy: warsztaty dla klas I-III szkoły podstawowej. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Agata Sztorc – historyczka sztuki, edukatorka, animatorka kultury. Współpracuje z działem edukacyjnym Galerii Labirynt, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych oraz kuratoruje wystawy sztuki współczesnej dla najmłodszych (m.in. „Kryjówka”, „Na opak”). Studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Współtwórca projektów edukacyjnych „Latający Dywan” i „Sztuka w walizce”. W latach 2010-2015 związana z Fundacją T.E.A.M. Teatrikon i Domem Kultury Narnia. Ukończyła kurs edukatorski „Proza miasta”, realizowany w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Od 2016 r. współpracuje z Pracownią Sztuki Performance Galerii Labirynt.

 

CO JESZCZE W RAMACH LEKCJI SZTUKI?

 

Artystów wędrówki przyrodnicze

Czy sztuka współczesna może powstawać na polu? W jaki sposób współcześni twórcy używają w swoich realizacjach kiełkujących roślin? Czy górski pejzaż może zainspirować artystę do stworzenia interaktywnego dzieła sztuki? Uczestnicy warsztatów, poznając realizacje współczesnych lubelskich twórców, poszukają odpowiedzi na te oraz inne pytania. W części praktycznej dzieci stworzą niecodzienne prace plastyczne o tematyce roślinnej.

 

Kiedy:

20 lutego 2017
9:00-10:30 – grupa I
11:00-12:30 – grupa II

Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11, Lublin

Zapisy: warsztaty dla klas I-III szkoły podstawowej. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Agata Sztorc

 

Od pomysłu do sztuki, czyli konceptualizm

Uczestnicy warsztatu poznają kilku współczesnych artystów będących przedstawicielami konceptualizmu. Zobaczą ich prace, a także sami aktywnie podziałają na tym polu, tworząc własne wypowiedzi artystyczne. Co warto zabrać ze sobą na zajęcia? Wyobraźnię, dobre pomysły i poczucie humoru. To warsztaty dla wszystkich dzieci, które chcą choć na chwilę stać się artystami.

 

Kiedy:
27 lutego 2017

9:00-10:30 – grupa I
11:00-12:30 – grupa II

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a (sala widowiskowa)

Zapisy: warsztaty dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Agata Łukaszewicz, absolwentka kierunków Wiedza o Teatrze oraz Media Interaktywne i Widowiska na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie słuchaczka studium podyplomowego Pedagogika Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynatorka merytoryczna projektów „Lato w Teatrze” [Pobiedziska 2014, Warta 2015, Pobiedziska 2015, Warta 2016], archiwistka, recenzentka, jurorka na Przedszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Fiku Miku w Teatrzyku” w Olsztynie. W wolnym czasie lubi spać i podróżować.

designed by know-line.pl