W Galerii Labirynt w dniach 4.10-6.10 odbędą się wydarzenia w ramach 7. Festiwalu Kultury Bez BarierData: 4.10 (piątek), g. 18:00
Tłumaczenie z pjm na język polski foniczny: Ewelina Lachowska
Wstęp wolny
Spotkanie będzie okazją do rozszerzenia swoich informacji na temat Sztuki Głuchych. Wydarzenie będzie prowadzone w polskim języku migowym i tłumaczone na język polski.
Podczas warsztatów wspólnie porozmawiamy o Sztuce Głuchych. W ramach spotkania Justyna Kieruzalska zaprezentuje prace Artystów Głuchych, którzy działają w technice rzeźby. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów zostaną wprowadzeni w świat znaków i zamigają w polskim języku migowym wybrane słowa związane ze sztuką. Warsztaty będą też pretekstem do rozmowy na temat tego, że za pomocą znaków można przekazać i odczytać wiele interesujących komunikatów.
______________________________________________________________________________________
DIY ZINE NIGHT vol.1
Data: 4.10 (piątek), g. 18:00
Wstęp wolny
Wieczór dwóch niezależnych wydawnictw z Lublina, któremu towarzyszyć będzie koncert muzyki ambientowej z wizualizacjami.
zagrają: Z.U.O.L, Luke Siatkowski, Piter Rybson
video by: Jerzy Norkowski
KOMIKS DNIA prezentuje: LANCE WARD / MACIEJ PAŁKA – Cykl Kozła – GOAT LORE (Sep’19)
Cykl Kozła w Kozim grodzie to lubelska premiera najnowszego albumu Lance Warda przygotowanego we współpracy z Maciejem Pałką.
Historia pewna zgrozy, nastoletniego buntu i przemocy, które wbrew regułom czynią opowieść autentyczną. Bohaterzy ciągle wpadają w tarapaty pod akompaniament heavy metalu – wszystko jak w 1978.
MAGAZYN MALKONTENTY prezentuje: wydanie specjalne – Ukryta prawda o Ziemi i jej ocaleniu (Aug’ 19)
Ile razy nie udało się Ci osiągnąć czegoś z przyczyn niewyjaśnionych? Jak często czujesz, że ktoś specjalnie utrudnia warunki do działania? Na pewno stoi za tym niewiadoma, mistyczna siła sprawcza, która jest przyczyną Twoich niepowodzeniach i frustracji.
Twórcy Malkontentów nie są tymi, co cierpią po cichu – stworzyli oni małe kompendium wiedzy wokół teorii spiskowych, które ocali w przyszłości niewinnych.
Labirynt znaków | Wydarzenie organizowane w ramach 7. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier
Data: 5.10 (sobota), g. 12:00
Zapisy: 81 466 59 20 wewn. 32, edu@labirynt.com (imię, nazwisko dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów).
Wstęp: 1zł
Warsztaty w polskim języku migowym tłumaczone na język polski foniczny dla dzieci w wieku 6-12 lat
Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznają nową wystawę prezentowaną w Galerii Edu. Zajęcia prowadzone są w PJM i tłumaczone na język polski foniczny. Podczas warsztatów będzie można zaznajomić się także z kulturą Głuchych i poznać podstawowe znaki w polskim języku migowym. Zajęcia są też okazją do stworzenia własnych prac plastycznych inspirowanych twórczością współczesnych artystów. Warsztaty poprowadzi Justyna Kieruzalska, edukatorka Galerii Labirynt.
_______________________________________________________________________________________
Wymigajmy się od faszyzmu
Data: 5.10 (sobota), g. 14:00
Wstęp: 5 zł
ZAPISY: tel. 466 59 20 wewn. 32 / edu@labirynt.com (imię, nazwisko; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów).
Warsztaty polskiego języka migowego przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.
Pierwsze spotkanie z serii spotkań pod hasłem „przeciwko faszyzmowi”. Proponujemy wspólne spędzenie czasu z osobami kreatywnymi, otwartymi i pełnymi energii. Ideą warsztatów jest przede wszystkim poznanie podstawowych znaków języka migowego umożliwiających nawiązanie kontaktu z Głuchymi. Opowiemy o zasadach komunikacji z Głuchymi, poznamy elementy Kultury Głuchych. Zajęcia poprowadzi Ewelina Lachowska, tłumaczka polskiego języka migowego. Współpracuje z Fundacją Likejon oferującą tłumaczenia on-line, realizacją projektów mających na celu zwiększenie dostępności rożnych obszarów dla osób Głuchych. W swoim dorobku ma tłumaczenia na konferencjach, galach, warsztatach i wernisażach. Od kilku lat tłumaczy wydarzenia organizowane przez Fundację Sztukmistrzów, współpracuje m.in. z Galerią Labirynt, Centrum Spotkania Kultur, Urzędem Miasta.
_______________________________________________________________________________________
Daniel Kotowski oprowadza po wystawie „Trzy Plagi” w PJM | Wydarzenie organizowane w ramach 7. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier
Data: 6.10 (niedziela), g. 12:00
Wydarzenie tłumaczone z pjm na język polski foniczny.
Wstęp wolny
Wystawa „Trzy plagi”, czerpie swój tytuł z wydanej w 1993 r. książki Ryszarda Kapuścińskiego Imperium. Niebezpieczny scenariusz, przed którym przestrzegał polski reporter, powoli uobecnia się w kwestiach politycznych. Wymienione zjawiska się nasilają, w mniejszym lub większym stopniu, nie tylko w Polsce i Europie, ale w wielu innych miejscach na świecie. Takie pojęcia jak naród, rasa, religia są coraz częściej wykorzystywane przez organizacje populistyczne i neofaszystowskie. Przestają być tylko hasłami, stając się fundamentem programów partii politycznych, których celem jest szerzenie strachu i nienawiści.
Daniel Kotowski – Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz (specjalizacja wystawiennictwo) warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz absolwent Wydziału Sztuki Nowych Mediów (kierunek architektura wnętrz, specjalizacja wystawiennictwo) Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Zajmuje się działaniami artystycznymi. Interesuje się biowładzą, komunikacją społeczną, wystawiennictwem. Aktualnie prowadzi stały cykl spotkań „Zachęta Miga” w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie