Debata American Corner UMCS o Tajwanie – zaproszenie

Data dodania: 21 maj 2024
Debata American Corner UMCS o Tajwanie – zaproszenie

W czwartek – 23 maja o godz. 11:20 w auli 1.08 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (ul. Głęboka 45, Lublin) odbędzie się debata zorganizowana przez Amerykańskie Centrum Edukacji i Biznesu UMCS American Corner. Podczas wydarzenia dwie strony pochylą się nad tezą „In the event of an invasion by the People’s Republic of China, the United States will defend Taiwan”.

Zgodnie z dotychczasową formułą każda ze stron debaty będzie reprezentowana przez nauczyciela akademickiego i studenta w formacie „uczeń i mistrz”. Po stronie propozycji stanie dr Przemysław Ciborek z Uniwersytetu Łódzkiego wraz ze studentką Natalią Łuczkiewicz. Argumenty opozycji przytoczą natomiast dr hab. Agata Ziętek, prof. UMCS i studentka Klara Chilewicz.

Podczas debaty strony przedstawią swoje stanowiska, odniosą się do stawianych sobie wzajemnie zarzutów i odpowiedzą na pytania publiczności.

Po właściwej debacie zaplanowano panel ekspercki, który poprowadzi dr Grzegorz Gil. W tej części spojrzeniem na podejmowany temat podzieli się z uczestnikami również dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych UMCS – prof. dr hab. Marek Pietraś. Tradycyjnie głos zostanie oddany również publiczności podczas sesji Q&A.

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Jego współorganizatorem jest Instytut Stosunków Międzynarodowych UMCS.

Partner spotkania: Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Akademickie Radio Centrum.

 

designed by know-line.pl