Dobry Start – wnioski od 1 lipca

Data dodania: 19 czerwiec 2024
Dobry Start – wnioski od 1 lipca

1 lipca startuje „Dobry Start”

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie uczniów będą mogli składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną, czyli tzw. świadczenie „Dobry Start”. Dofinansowanie przysługuje raz do roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wsparcie na wyprawkę szkolną nie dotyczy dzieci chodzących do tzw. zerówki ani studentów. Za to uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych mają prawo do świadczenia, także jeśli 20 lat (lub maksymalnie 24 lata w przypadku niepełnosprawności) ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym.

Elektroniczne wnioski o świadczenie „Dobry Start” będzie przyjmował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Będzie można je składać od 1 lipca do końca listopada. Jeśli rodzic lub opiekun ucznia prawidłowo wypełni wniosek o 300+ i złoży go do końca sierpnia, to ma gwarancję wypłaty świadczenia najpóźniej z końcem września.

Samo złożenie wniosku jest proste. Trzeba jednak pamiętać, by bez błędów wpisać dane, w tym: numer PESEL dziecka, nazwę oraz adres szkoły i aktualny numer konta bankowego. Wniosek można wysłać za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Aplikację mZUS można bezpłatnie pobrać na telefon lub tablet ze sklepów Google Play i App Store.

designed by know-line.pl