Dwa filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Data dodania: 06 październik 2014

[center]Już 10 października w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo dwa filmy: thriller „Zaginiona dziewczyna” Davida Finchera („Dziewczyna z tatuażem”) oraz „Bogów” z Tomaszem Kotem w roli Zbigniewa Religi.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

#1L

O filmie „Zaginiona dziewczyna”
Reżyseria: David Fincher
Scenariusz: Gillian Flynn
Obsada:
Ben Affleck – Nick Dunne
Rosamund Pike – Amy Dunne
Neil Patrick Harris – Desi Collins
Tyler Perry – Tanner Bolt
Scoot McNairy – Tommy
Missi Pyle – Ellen Abbott
Boyd Holbrook – Jeff
Emily Ratajkowski – Andie Hardy

„Zaginiona dziewczyna” to wizjonerski thriller w reżyserii mistrza gatunku Davida Finchera, nominowanego do Oscara twórcy: „Social Network”, „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”, „Podziemnego kręgu”, „Gry” i „Dziewczyny z tatuażem”, ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn. Młoda kobieta znika bez śladu w przededniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez swą siostrę postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę. W rolach głównych wystąpili: nagrodzony Oscarem Ben Affleck („Operacja Argo”), Rosamund Pike („Śmierć nadejdzie jutro”), Neil Patrick Harris („Smerfy”), Missi Pyle („Charlie i fabryka czekolady”) oraz Kim Dickens („Kod Merkury”).

#2R

O filmie „Bogowie”
Reżyseria: Łukasz Palkowski
Scenariusz: Krzysztof Rak
Obsada:
Tomasz Kot – Zbigniew Religa
Piotr Głowacki – Marian Zembala
Szymon Piotr Warszawski – Andrzej Bochenek
Rafał Zawierucha – Romuald Cichoń
Magdalena Czerwińska – Anna Religa, żona Zbigniewa
Kinga Preis – Matka Ewki
Sonia Bohosiewicz – Żona pacjenta pierwszego przeszczepu
Marian Opania – Jan Nielubowicz

Film „Bogowie” Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. „Bogowie”, którzy zdobyli pięć Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni (w tym m.in. za najlepszy film, scenariusz i najlepszą pierwszoplanową rolę męską), portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze. To opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces?

designed by know-line.pl