Dzień Dziecka w Teatrze Osterwy

Data dodania: 26 maj 2014

[center]Dzień Dziecka w Teatrze Osterwy

Teatr zaprasza najmłodszych na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Od 28 maja do 4 czerwca na scenie „Książę i żebrak” Marka Twaina, a 1 czerwca – kolejne spotkanie z cyklu „Poczytajki”.

„Książę i żebrak” to opowieść o tym, jak pewnego dnia, zupełnie przypadkiem, spotykają się żebrak Tomek Canty i książę Walii Edward. Chłopcy postanawiają dla zabawy zamienić się rolami. Ten niewinny żart może mieć poważne konsekwencje dla przyszłości Anglii. Spektakl z dużą dawką humoru to doskonała zabawa dla całej rodziny.

Dla najmłodszych natomiast Teatr przygotował kolejne niedzielne spotkanie z bajkami. Tym razem w ramach „Poczytajek” dzieci usłyszą „Komplementy” Przemysława Wechterowicza. Anna Świetlicka i Janusz Łagodziński przeczytają zabawną historię o tym, jak to trochę przez przypadek, jak to w życiu bywa, trochę przez nierzetelnego agenta od nieruchomości Wilk i Zając zostają sąsiadami. I tak przez przypadek zamiast od "Nu zajac, pogodi" zaczynają sąsiedzkie stosunki od jednego miłego i wyszukanego zdania. A potem to już jest lawina nie-do-powstrzymania. Zamiast się wyzywać, mówią do siebie: mój wielce czcigodny sąsiedzie, światło moich oczu, twoje słowa są niebiańskim miodem dla mych uszu i tak przez cały rok.

Spektakle „Książę i żebrak”:
28-30 maja, godz. 11:00
31 maja, godz. 17:00
1 czerwca, godz. 17:00
3-4 czerwca, godz. 17:00

Poczytajki: 1 czerwca, godz. 12:00
[/center]

designed by net-line.pl