Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Data dodania: 30 wrzesień 2022
Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

W niedzielę (2 października) odbędzie się kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Okazją do zaproszenia mieszkańców do poznania podopiecznych placówki jest obchodzony na początku października Światowy Dzień Zwierząt.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zaplanowany, na okoliczność Światowego Dnia Zwierząt, dzień otwarty będzie do tego doskonałą okazją. Pamiętajmy, że mimo zapewnionej w placówce kompleksowej opieki, schroniskowe zwierzaki prawdziwe szczęście znajdą w domu u boku właściciela. Zwierzęta adoptowane ze Schroniska są wiernymi przyjaciółmi, wdzięcznymi za okazane im serce – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach Dnia Otwartego będzie adopcja psów i kotów. Pracownicy i wolontariusze Schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad odpowiedzialnej adopcji czy opieki nad zwierzętami. Zainteresowanym adopcją przybliżą także sylwetki konkretnych zwierząt oraz opowiedzą o ich usposobieniu i wymaganiach. W programie wydarzenia przewidziano ponadto prelekcje behawiorysty zwierzęcego oraz funkcjonariuszy Ekopatrolu Straży Miejskiej Miasta Lublin. W ramach Dnia Otwartego zaplanowano także pokazy cyrkowe Fundacji Sztukmistrze, występ zespołu Pawkin oraz liczne atrakcje i niespodzianki dla dzieci.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 365 zwierząt, w tym 181 psów, 84 koty i 100 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek dla psów przewidziano obrożę, smycz i matę węchową, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawkę.

Cały czas trwa również kampania społeczna „Każdy potrzebuje przyjaciela”, przybliżająca pracę schroniska, jego wolontariuszy i zasady odpowiedzialnej adopcji. W ramach akcji powstał utwór i teledysk promujący hasło kampanii „Każdy potrzebuje przyjaciela” oraz filmy, w których autentyczni bohaterowie opowiadają o tym, jak adopcje zwierzaków wpłynęły na ich życie. Przygotowano również tematyczną wystawę, która prezentowana była w Lublinie i innych miastach naszego regionu, a w przestrzeni miejskiej pojawiły się plakaty oraz chodnikowe graffiti zachęcające do adopcji zwierząt. Relację z realizacji kampanii oraz filmy można obejrzeć na profilu facebookowym „Miasto to też Twój dom”. Kampania powstała w ramach projektu VIII Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Nie wygłupiaj się – adoptuj”.

Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę (2 października), o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

designed by know-line.pl