Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Data dodania: 03 sierpień 2023
Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

„Razem dla zwierząt” to hasło najbliższego Dnia Otwartego w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. W niedzielę (6 sierpnia) mieszkańcy i mieszkanki miasta będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych prelekcjach i spotkaniach poświęconych opiece nad zwierzętami, poznać podopiecznych placówki oraz zapoznać się z procedurą adopcji zwierzaków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych adopcją czworonogów na kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Jak zawsze podczas takich spotkań, mieszkańcy i mieszkanki Lublina będą mogli poznać podopiecznych naszej placówki, którzy czekają na nowe domy, a także dowiedzieć się jak wygląda procedura adopcji. Tym razem, będziemy mieć także okazję do wysłuchania, jak wygląda praca wolontariuszy, którzy pomagają zwierzętom na terenie ogarniętej wojną Ukrainy – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W programie Dnia Otwartego przewidziano prelekcje Bartłomieja Gorzkowskiego „Odpowiedzialna terrarystyka” oraz „Jak rozpocząć przygodę z birdwatchingiem”, którą poprowadzi Paweł Warowny, autor bloga Przygody Przyrody. W ramach wydarzenia zaplanowano także spotkanie z aktorem Alanem Sobkowiczem, wolontariuszami, którzy pomagają zwierzakom w ogarniętej wojną Ukrainie, a także przedstawicielami fundacji i stowarzyszeń prowadzących miejsca opieki dla zwierząt, m.in Króliczy Zakątek czy ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt. Ponadto mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z podopiecznymi lubelskiego Schroniska, a także porozmawiać z jego pracownikami i wolontariuszami, którzy opowiedzą o tym, jak przebiega proces adopcyjny oraz udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami. Podczas wydarzenia odbywającego się pod hasłem „Razem dla zwierząt” zbierane będą także dary dla ukraińskich zwierząt z terenów objętych działaniami wojennymi.

Aktualnie w lubelskim Schronisku przebywa około 350 zwierząt, w tym 160 psów, 96 kotów i 96 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma akcesoria dla swojego zwierzaka. Wśród nich dostępne są w zależności od rozmiaru psa: obroża, smycz lub mata węchowa, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawka.


Dzień Otwarty
odbędzie się w niedzielę (6 sierpnia), o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

designed by net-line.pl