Dzień Rodziny i bal dla seniorów

Data dodania: 07 czerwiec 2022
Dzień Rodziny i bal dla seniorów

Zespół Ośrodków Wsparcia zaprasza swoich podopiecznych do wspólnego świętowania. Obchody Dnia Rodziny będą okazją do spotkania i integracji uczestników Ośrodka i ich najbliższych. Z kolei popołudniowy Piknik dla Seniorów umożliwi udział w zabawie tanecznej, a także w sesji zdjęciowej w kapeluszach, które będą obowiązkowym elementem garderoby. Wydarzenia odbędą się 8 czerwca.

 

Świętując wspólnie z podopiecznymi i ich bliskimi, podkreślamy znaczenie rodziny oraz jej niezastąpioną rolę w opiece i wychowywaniu dzieci i młodzieży. Zwracamy uwagę na ogromne zaangażowanie i wielką pracę, jakich wymaga od rodziców zarówno zaspokajanie codziennych potrzeb, jak i rozwiązywanie indywidualnych trudności, z którymi się mierzą – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 

Rodziny oraz pracownicy Ośrodka spotkają się o godzinie 11.00. W programie przewidziano gry i zabawy integracyjne oraz różne formy terapii zajęciowej. Straż Miejska przygotowała pokazy, a także warsztaty z samoobrony dla starszych i młodszych. Spotkanie odbędzie się w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną w Lublinie przy ul. Poturzyńskiej 1.

Seniorzy, będący uczestnikami dziennych ośrodków wsparcia prowadzonych przez ZOW, spotkają się o godzinie 15.00 w Centrum Usług Socjalnych przy ul. Lwowskiej 28. W programie Pikniku w Kapeluszach dla Seniorów jest występ Zespołu Wokalnego Sławiniacy i zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest posiadanie nakrycia głowy w postaci kapelusza lub fascynatora. Uczestnicy w swoich kreacjach wezmą udział w sesji fotograficznej. Zaplanowana jest również loteria fantowa.

Osoby zainteresowane udziałem w Pikniku proszone są o zgłoszenie pod numerem telefonu: 81 466 55 60 lub 81 466 55 63 do 8 czerwca do godziny 13.30.

designed by know-line.pl