Dzień Transplantacji na UMCS

Data dodania: 24 styczeń 2023
Dzień Transplantacji na UMCS

Chcąc przybliżyć tematykę transplantologii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje drugą edycję akcji „Dzień Transplantacji. Podziel się dobrem”, podczas której będzie można oddać krew w krwiobusie, zapisać się do Rejestru Dawców Szpiku oraz uzyskać informacje nt. pobrania narządów do przeszczepu. Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia br. (czwartek) w godz. 9.00-14.00 w budynku Wydziału Chemii UMCS (Collegium Chemicum im. prof. Waksmundzkiego, parter. Plac Marii Curie-Skłodowskiej 2, Lublin).

Na chętnych będą czekali także specjaliści z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji „Poltransplant” oraz DKMS, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące przeszczepów narządów, oddania szpiku i komórek krwiotwórczych.

W celu zgłoszenia chęci oddania krwi prosimy o wypełnienie formularza: https://www.umcs.pl/pl/enqForm,formularz-zgloszenia-checi-pobrania-krwi-dzien-transplantacji,1299.html Zgłoszenia można wysyłać do środy, 25 stycznia br., godz. 12.00. Na podany przy rejestracji adres e-mail zainteresowane osoby otrzymają informację zwrotną potwierdzającą zapis oraz wyznaczoną godzinę, o której należy przybyć na miejsce.

Wszystkie osoby, które oddadzą krew, otrzymają drobny upominek od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, czekać będzie na nich również słodki poczęstunek.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli także wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są bluzy UMCS wraz z wybranymi książkami Wydawnictwa UMCS. Warunkiem jest honorowe oddanie krwi bądź skorzystanie ze stoiska informacyjnego, by następnie odpowiedzieć pod postem konkursowym (na fanpage’u NAUKA UMCS na Facebooku) na pytanie: „W jaki sposób dzielisz się dobrem?”. Post zostanie opublikowany w dniu wydarzenia.

Link do regulaminu: https://phavi.umcs.pl/at/attachments/2023/0120/120639-dzien-transplantacji-regulamin-konkursu.pdf
Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3dUvMBfIa

designed by know-line.pl