Ekorewolucja w lubelskich szkołach

Data dodania: 21 wrzesień 2011

Tesco dla Szkół rozkręca ekorewolucję w lubelskich szkołach

Już 15 września rusza dziewiąta edycja wspierającego polskie szkoły programu edukacyjnego Tesco dla Szkół. W ubiegłorocznej edycji programu brało udział ponad stu dwudziestu uczniów z województwa lubelskiego. W tym roku uczniowie znów mają szansę zdobyć cenne nagrody. Wystarczy, że wezmą udział w pełnym zabawy ekologiczno-filmowym konkursie pod hasłem Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”, przeprowadzą w swojej okolicy małą ekorewolucję, a następnie przedstawią ją w formie krótkiego ekofilmiku, stworzonego jakimkolwiek urządzeniem, od komórki po kamerę.

Ekorewolucja, czyli lokalne działanie na rzecz ekologii, może być prosta i zyskowna jak wymiana w szkole żarówek na energooszczędne, ekologiczny flash mob w parku lub happening przekonujący sąsiadów do segregacji śmieci. Jej kształt zależy od pomysłowości dzieci, natomiast jak wielki odniosą sukces – od nas wszystkich. Organizator konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”, firma Tesco Polska, zaprasza do udziału w nim nie tylko szkoły podstawowe i gimnazjalne, lecz również rodziców dzieci i ich sąsiadów, okoliczne organizacje pozarządowe i władze lokalne, które mogą włączyć się w realizację miejscowych ekorewolucji, by pomóc najmłodszym zmieniać świat na lepsze oraz wygrać nowoczesny sprzęt dydaktyczny – tablice multimedialne dla swojej szkoły.

Udział w konkursie Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” to nie tylko szansa dla lubelskich szkół na zdobycie nowoczesnych pracowni multimedialnych, dzięki którym codzienna nauka stanie się ciekawsza, a przeładowane tornistry dzieci – lżejsze. To także pełna zabawy lekcja ekologii, która pozwoli uczniom rozwinąć wiele cennych umiejętności i kompetencji, od umiejętności pracy zespołowej po kreatywność.
„Edukacja ekologiczna to najlepszy kapitał, jaki możemy przekazać przyszłym pokoleniom.” – mówi Sławek Brzózek, wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia. „Nie zostawimy im niestety naszej planety w idealnym stanie, dlatego powinniśmy wyposażyć je w praktyczną wiedzę, jak najlepiej o nią dbać. Konkurs Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” to znakomita szansa, by dzieci i młodzież poznały zasady troski o środowisko w formie zabawy, tym skuteczniejszej, że uczestnicy konkursu będą samodzielnie wymyślali, jakie ekologiczne zmiany wprowadzić, by były jak najbardziej pożyteczne. To, czego nauczą się młodzi ekorewolucjoniści, będzie owocowało przez lata.”

Dziesiątki szkół z województwa lubelskiego oraz setki w całej Polsce już się przekonało, że warto dbać o środowisko razem z Tesco dla Szkół. Jakie placówki dołączą do nich w tym roku i który region stanie się największym ogniskiem ekorewolucji? Przekonamy się już we wrześniu!

Regulamin oraz wszystkie szczegóły konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” dostępne będą na stronie www.tescodlaszkol.pl już na początku września. Prace konkursowe należy przesyłać za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza do 31 października 2011 r. Zwycięzców konkursu, tak jak w ubiegłym roku wyłonioną internauci w prowadzonym od 10 listopada do 9 grudnia ogólnopolskim głosowaniu na najciekawsze prace konkursowe. Konkurs Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” realizowany jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska. Rolę eksperta merytorycznego konkursu pełni Fundacja Nasza Ziemia.

designed by know-line.pl