ENEMEF: Noc Ekranizacji ze Zbuntowaną już 20 marca w Multikinie

Data dodania: 10 marzec 2015

[center]ENEMEF: Noc Ekranizacji to propozycja kierowana zarówno do kinomanów, jak
i wielbicieli literatury. Tej nocy na wielkim ekranie pojawią się cztery filmowe adaptacje powieści, które zajęły czołowe miejsca na liście światowych bestsellerów. ENEMEF: Noc Ekranizacji odbędzie się 20 marca w 28 kinach sieci Multikino.

Noc Ekranizacji to doskonała szansa, aby poznać historie, które ujęły miliony czytelników na całym świecie, a także aby skonfrontować swoje wyobrażenia o bohaterach i świecie
z książek z reżyserską wizją. W repertuarze:
– długo wyczekiwana ZBUNTOWANA – premierowo!,
– hitowa NIEZGODNA,
– pochłaniający INTRUZ,
– wzruszający ZOSTAŃ, JEŚLI KOCHASZ.

Dołącz do Nocy Ekranizacji na Facebooku:
http://on.fb.me/1MULxxP

*** Więcej informacji i GŁOSOWANIE NA KOLEJNOŚĆ EMISJI FILMÓW ***
http://www.enemef.pl

ENEMEF: NOC EKRANIZACJI odbędzie się 20 marca (piątek) jednocześnie w 28 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Ceny biletów: od 25 do 33 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 25 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
– 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna
Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).
W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano

Kolejność emisji filmów:
Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 15 marca. Wyniki głosowania zostaną podane najpóźniej 16 marca wieczorem.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,
– przedsprzedaż rozpocznie się 3 marca.

Pytania, wątpliwości?
Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

[b]Opisy filmów:

Zbuntowana – PREMIEROWO![/b]
Insurgent, USA 2015, 120′
reżyseria: Robert Schwentke
scenariusz: Brian Duffield, Akiva Goldsman
obsada: Shailene Woodley, Theo James, Zoë Kravitz, Miles Teller
muzyka: Joseph Trapanese

To filmowa adaptacja drugiego tomu bestsellerowej serii "Niezgodna" Veroniki Roth. Ekranizacja poprzedniej części, podobnie jak książkowe wersje całej trylogii, odniosła światowy sukces.

Główna bohaterka Beatrice musi stawić czoła konsekwencjom podjętej decyzji dotyczącej swojej przynależności do jednej z odgórnie ustalonych grup. Między frakcjami wywiązuje się otwarta wojna, która wymusza opowiedzenie się po jednej ze stron. Dziewczyna przeżywa wewnętrzny konflikt, a trudna sytuacja wymaga od niej kolejnych, dramatycznych wyborów. W końcu musi złamać reguły swojego bezwzględnego świata, aby ocalić tych, których kocha. Czy sprosta temu życiowemu egzaminowi dojrzałości?

W filmie ponownie w główne role wcielają się Shailene Woodley i Theo James. Wśród nowych twarzy pojawią się m.in. Octavia Spencer nagrodzona Oscarem za rolę
w "Służących".

[b]Niezgodna [/b]
Divergent, USA 2014, 139′
reżyseria: Neil Burger
scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor
obsada: Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd
muzyka: Junkie XL

Veronica Roth podbiła świat powieścią "Niezgodna", ta pierwsza część trylogii porównywana jest do "Igrzysk śmierci".

Na ruinach Chicago wzniesiono metropolię, w której społeczeństwo obowiązuje selekcja. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Ten, kto, nie posiada żadnej z kluczowych cech, będzie żyć na marginesie. Jeśli zaś ma więcej niż jedną z nich czeka go całkowita eliminacja. Rozwiązaniem, które wybiera Beatrice jest ucieczka do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie systemowi. Dziewczyna musi znaleźć
w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.

Film jest doskonale zrealizowany, fani książki nie będą zawiedzeni. Wielkim atutem produkcji są też odtwórcy głównych ról: Shailene Woodley i Theo Jamesa oraz krwisty epizod samej Kate Winslet.

[b]Intruz [/b]
The Host, USA 2013, 125′
scenariusz i reżyseria: Andrew Niccol
obsada: Saoirse Ronan, Jake Abel, Diane Kruger
muzyka: Antonio Pinto

"Intruz" to niezwykle intensywne kino przygodowe, które zostało oparte na bestsellerowej powieści Stephenie Meyer, autorki "Sagi Zmierzch".

Przyszłość. Ziemię skolonizowała obca rasa zwana Duszami, która przejmuje kontrolę nad ciałami i umysłami ludzi. Pozostała jedynie grupka uciekinierów, do której należy Melanie Stryder. Jej śladem podążają łowcy, w końcu dziewczyna pada ich ofiarą. W jej ciało zostaje wszczepiona dusza – Wagabunda. Czy Melanie uda się odzyskać dawne życie oraz utraconą miłość? Czy odnajdzie swoich bliskich?

Za scenariusz oraz reżyserię odpowiada Andrew Niccol, który jest twórcą m.in.: "Truman Show", "Pan życia i śmierci".

[b]Zostań, jeśli kochasz[/b]
If I Stay, USA 2014, 106′
reżyseria: R.J. Cutler
scenariusz: Shauna Cross
obsada: Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Jamie Blackley, Joshua Leonard
muzyka: Heitor Pereira

Chwytający za serce dramat oparty na popularnej powieści autorstwa Gayle Forman, która znalazła się na liście bestsellerów "New York Timesa". Książka ta została przetłumaczona na ponad 30 języków.

Nastoletnia Mia jest utalentowaną wiolonczelistką. Dziewczyna staje przed życiowym dylematem, w którym musi wybrać miedzy marzeniami a miłością. Jej rozterka przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie kiedy wskutek dramatycznego zdarzenia zostaje zawieszona między życiem a śmiercią i musi zdecydować po której stronie zostanie.

Cutler łącząc egzystencjalną tematykę z dowcipnymi dialogami i sentymentalną ścieżką dźwiękową stworzył subtelną i emocjonalną opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.
[/center]

designed by net-line.pl