„Exodus: Bogowie i królowie” oraz „Uprowadzona 3” na ekranach kin sieci Multikino

Data dodania: 07 styczeń 2015

[center]Już 9 stycznia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo dwa filmy: dramat „Exodus: Bogowie i królowie” Ridleya Scotta oraz thriller „Uprowadzona 3” z Liamem Neesonem.

#1L
Uznany reżyser Ridley Scott („Gladiator”, „Prometeusz”) zaprasza na swój najnowszy film o człowieku, który znalazł w sobie odwagę, by stawić czoło całemu imperium. Przy użyciu najnowszej technologii i 3D Scott przeniósł na duży ekran opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), który występuje przeciw egipskiemu faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i pomaga czterystu tysiącom niewolników uciec z Egiptu w czasie śmiertelnych plag. „Mojżesz to jeden z największych bohaterów wszech czasów, a jego życie to niesamowity materiał na film. Walka z Hetytami, niezwykłe budowle, plagi, rozstąpienie się Morza Czerwonego – aż się prosi, by zrobić film”, mówi Scott i dodaje: „Uwielbiam opowieści zapierające dech w piersiach i osadzone w konkretnych realiach historycznych. Pragnąłem pokazać starożytny Egipt tak, jak jeszcze nikt tego nie zrobił”. Film powstawał w Londynie, a także w Almerii w południowej Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich.

O filmie „Exodus: Bogowie i królowie”

Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: Steven Zaillian
Obsada:
Christian Bale – Mojżesz
Joel Edgerton – Ramzes
Aaron Paul – Jozue
Sigourney Weaver – Tuya
Ben Kingsley – Nun
María Valverde – Sefora
Indira Varma – Miriam
John Turturro – Seti

 

 

#2R
Bryana Millsa (Liam Neeson) nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat oczyszcza świat z najbardziej zwyrodniałych szumowin. Przestępcy już kilka razy próbowali go za to ukarać i za każdym razem przypłacali to życiem. Tym razem zaatakują wyjątkowo boleśnie. Gdy jego ukochana żona (Famke Janssen) zostanie zamordowana, a podejrzenie padnie na niego, Bryan znów będzie musiał zrobić użytek ze swych „wyjątkowych umiejętności”, by dorwać winnych, oczyścić się z zarzutów i przede wszystkim ochronić najdroższą córkę Kim (Maggie Grace). Jednak tym razem wrogowie okażą się wyjątkowi. W trzeciej odsłonie zranią go do kości. A jego rany posypią solą.
Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

O filmie „Uprowadzona 3”
Reżyseria: Olivier Megaton
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Obsada:
Liam Neeson – Bryan Mills
Maggie Grace – Kim
Forest Whitaker – Franck Dotzler
Famke Janssen – Lenore
Dougray Scott – Stuart St John
Jon Gries – Casey
Al Sapienza – Detektyw Johnson

[/center]

designed by know-line.pl