Festiwal Filmów i Form Jednominutowych, Lublin 14.12.2011

Data dodania: 08 grudzień 2011

14.12.2011
Festiwal Filmów i Form Jednominutowych
Kinoteatr Projekt zaprasza

We środę 14 grudnia o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Warsztatów Kultury zobaczymy ekstrakt 38 najlepszych filmów i form jednominutowych. Będzie to część dorocznej trasy po Polsce tego znanego i rozpoznawalnego festiwalu. Pokazy festiwalowe odwiedzą 30 miast w okresie listopad – grudzień 2011. Wstęp wolny!

To już szósta edycja Festiwal Filmów i Form Jednominutowych. W tegorocznym konkursie wzięła udział rekordowa jak dotąd liczba prac, bo aż 169 filmów. Decyzją Jury 38 prac znalazło się w finałowej selekcji. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument.
W składzie jednominutówkowego jury w tym roku znaleźli się: Jarek Czarnecki, Grażyna Świętochowska i Abelard Giza. Podczas pokazów festiwalowych zaprezentujemy finałową selekcję najlepszych jednominutówek z 2011 r.
Festiwal promuje film jako jedną z form artystycznej ekspresji i kształtuje nową przestrzeń do eksperymentowania z formą i obrazem w ujęciu filmu krótkometrażowego trwającego dokładnie 1 minutę. Skierowany jest zarówno do młodych twórców jaki i osób profesjonalnie zajmujących się filmem, a przede wszystkim artystów poszukujących sposobu na zaprezentowanie swojej twórczości, zamanifestowanie swojej obecności, którzy pragną nadać siłę treści własnego przekazu.

Kiedy: 18.00
Gdzie: Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury
ul. Popiełuszki 5, Lublin

Wstęp wolny

designed by know-line.pl