Festiwal "Przestrzenie inspiracji" w Teatrze Starym

Data dodania: 28 maj 2015

[b]"Przestrzenie inspiracji” to festiwal edukacji filmowej organizowany przez Fundację Sztuki Filmowej TAKI JESTEM. W ramach festiwalu w dniach 27-31 maja 2015 w Lublinie i Gardzienicach odbędą się projekcje filmów, spotkania z twórcami, warsztaty, koncerty i spektakle. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie organizatora.[/b]

[b]Program Festiwalu "Przestrzenie inspiracji" w Teatrze Starym:[/b]

SOBOTA 30.05
18.00 Spotkanie z Mają Komorowską i promocja książki „Pytania, które się nie kończą”, wprowadzenie: Łukasz Maciejewski więcej
20.00 Projekcja filmu „Rok spokojnego słońca”, reżyseria: Krzysztof Zanussi, prelekcja: Łukasz Maciejewski.

NIEDZIELA 31.05
17.00 Bajkowa niedziela – bajki Grażyny Lutosławskiej przeczyta Andrzej Seweryn więcej
19.00 Spotkanie z twórcami „Ziemi obiecanej” ilustrowane fragmentami filmu Andrzeja Wajdy, prowadzenie: Grażyna Lutosławska i Łukasz Maciejewski, goście: Andrzej Seweryn, Renata Paj chel, Barbara Ptak, Andrzej Haliński.

[b]John Porter "Honey Trap"[/b]
ŚRODA 3.06 / 19.00
Za takim Johnem Porterem wszyscy chyba tęsknili. Wraca w mocnej, rockowej odsłonie, czyli w tym, w czym sprawdza się najlepiej i w czym jest najbardziej przekonywujący. Najnowsze dzieło artysty nosi tytuł „Honey Trap”. Płyta jest muzyczną kontynuacją wysoko ocenianego przez krytyków poprzedniego albumu „Back In Town”, jednocześnie drugim z planowanej trylogii spod znaku mrocznego rocka.

[b]"Gabinet dr Caligari" reż. Robert Wiene, MUZYKA NA ŻYWO: The Washing Maschine[/b]
PONIEDZIAŁEK 1.06 / 18.00
Mroczna, niepokojąca historia hipnotyzera, który zabawia tłumy na prowincjonalnych jarmarkach, a w nocy wysyła manipulowane przez siebie medium, aby dokonywało zbrodni, budziła przerażenie, oddając niepokoje społeczeństwa, które już niebawem miało ulec demonicznej sile prawdziwego manipulatora i zabójcy milionów. Pokaz filmu wzbogaci interpretacja muzyczna w wykonaniu łódzkiego zespołu The Washing Machine.

[b]Bitwa o literaturę. Życie po życiu.[/b]
WTOREK 2.06 / 18.00
Przekazywanie pochodni czy podsycanie żaru – na czym polega ich praca? Jak popularyzowac i chronić spuściznę, żeby z przeszłości nie uczynić więzów, które krępują? Co oznacza wierność patronowi? Czy to, co robią, przeszkadza, czy pomaga w ich aktywności twórczej? Pytania te prowadząca debatę Grażyna Lutosławska postawi świetnym gościom: Agacie Passent, córce Agnieszki Osieckiej i prezesowi Fundacji "Okularnicy" jej imienia, oraz Michałowi Rusinkowi, sekretarzowi Wisławy Szymborskiej, obecnie prezesowi Fundacji zmarłej poetki.

designed by know-line.pl