Festyn Ziołowo – Miodowy "Lubelskie pachnące ziołami"

Data dodania: 05 lipiec 2016

""

 

Festyn ziołowo-miodowy to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu.

Pokazana będzie rola ziół w domu wiejskim i zagrodzie oraz we dworze. Wydarzenie połączone jest z kiermaszem miodów, produktów zielarskich i rękodzieła, a także z zabawami edukacyjnymi. Będzie to niezwykła okazja do zwiedzenia skansenu pod kątem ogrodów kwiatowo-ziołowych przy chałupach wiejskich, dworze ziemiańskim oraz plebanii.

Dzieci i młodzież zapraszamy do rozpoznawania roślin w ogrodzie ziołowym oraz na zajęcia edukacyjne o ziołolecznictwie ludowym, a także do udziału w konkursie na najpiękniejszy wianek ziołowy.

Na kiermaszu będzie można zakupić miody z różnych pasiek oraz wyroby z róży, nalewki, konfitury, soki, syropy, przyprawy i świeże zioła oraz mydła i wyroby z lnu i lawendy. Będą też wyroby z wikliny, rękodzieło z tkanin naturalnych i wyroby z drewna i gliny. Głodni liczyć mogą na degustację specjałów tradycyjnych produktów kulinarnych Lubelszczyzny, oferowanych m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich i innych wystawców.

Bilety: 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy, 30 zł/rodzinny (z Kartą Dużej Rodziny).

designed by net-line.pl