Finał V Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, – Twórczość Julii Hartwig.

Data dodania: 22 listopad 2011

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
zaprasza
w poniedziałek 28 listopada 2011 roku na godz. 11.00
do Teatru im. H. Ch. Andersena przy ul. Dominikańskiej 1
na Koncert Laureatów V Miejskiego Konkursu Recytatorskiego
– Twórczość Julii Hartwig.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza w poniedziałek 28 listopada 2011 roku na godz. 11.00 do Teatru im. H. Ch. Andersena przy ul. Dominikańskiej 1 na Koncert Laureatów V Miejskiego Konkursu Recytatorskiego – Twórczość Julii Hartwig.
Przypadające w tym roku 90. urodziny Poetki stały się doskonałą okazją do przybliżenia
i spopularyzowania wśród młodzieży dorobku autorki „Gorzkich żalów”. Dzieciństwo i lata szkolne spędzone w Lublinie, debiut w szkolnym piśmie „W słońcu”, dość regularne spotkania z miłośnikami słowa poetyckiego, pełna głębokich refleksji i afirmująca widzialną rzeczywistość poezji Jubilatki – to wszystko razem spowodowało duże zainteresowanie Konkursem wśród czytających uczniów. Do rozgrywanego miesiąc temu w Trybunale Koronnym II etapu eliminacji zakwalifikowało się ponad 60 uczestników. Wówczas to jurorzy Dorota Iwanicka, Jarosław Zoń
i Kacper Sulowski zwrócili uwagę na indywidualny charakter poszukiwań recytatorów w tej bogatej
i zróżnicowanej twórczości. Dowodem były trwające wiele godzin po eliminacjach warsztaty, których przedmiotem były omówienia przedstawionych interpretacji tekstów oraz poszukiwanie osobistych znaczeń i przeżyć w prezentowanych utworach.
W finale recytatorzy będą rywalizować w dwóch kategoriach. młodzież szkół gimnazjalnych
i młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Recytacje, niezależnie od oceny powołanego profesjonalnego jury, będą mogli również oceniać obecni na Koncercie Laureatów słuchacze. Organizator przewiduje bowiem, jak co roku głosowanie na Nagrodę Publiczności. nagrody
i wyróżnienie ufundowała Dyrekcja MBP. W programie przewidziano również pokaz filmów zrealizowanych przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN w trakcie pobytu Poetki w Lublinie.
Zapraszamy gorąco na Koncert Laureatów do gościnnego Teatru im. H. Ch. Andersena, instytucji, która z wielką życzliwością podchodzi do organizowanego przez nas konkursu.
W jury zasiądą: Mieczysław Wojtas, Witold Dąbrowski i Mateusz Nowak, koncert poprowadzi Beata Wijatkowska.

designed by know-line.pl