Finisaż NA OPAK – warsztaty

Data dodania: 05 lipiec 2016

W dniach 23.07.2016 12:00 — 23.07.2016 18:00 odbędą się warsztaty "Finisaż na opak". Organizatorzy zachęcają do wcześniejszych zapisów. Zapisu ożna dokonać e-mailowo: edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.Udział w zajęciach jest bezpłatny, potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt

 

#1C

 

PROGRAM

Warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat:

12.00 – 14.00 Niezwykła podróż śladami Floriana | prowadzenie: Iwona Karaś
Florian to tajemniczy stworek wymyślony przez Florentynę Nastaj. Można go znaleźć na wystawie Na opak – ukrył się w jej zakamarkach. Uczestnicy warsztatów poznają historię potworka oraz wcielą się w detektywów, szukając w sali wystawowej jego ulubionych miejsc. Wskażą mu także nowe, nieoczywiste kryjówki, nie tylko w Galerii Labirynt. W części plastycznej dzieci wykonają prace, których istotnym elementem będzie zabawa formatem.

14.00 – 16.00 Trzy przez cztery zmysły | prowadzenie: Arutiun Sargsyan
Czy można poczuć kolor za pomocą zapachu? Czy da się poznać fakturę przedmiotu poprzez dźwięk? Czy smak wpływa na odczuwanie ciepła? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań uczestnicy znajdą podczas niecodziennych warsztatów sensorycznych. W trakcie zajęć wspólnie zbadamy kształty, kolory i zapachy różnych przedmiotów. Dzieci wykonają także zabawki, które pobudzą zmysły.

16.00 – 18.00 Miękkie warsztaty | prowadzenie: Emilia Lipa i Agata Sztorc
Gąbka chłonie wodę, mydło, sok malinowy, tusz, farbę, a także wiele innych substancji. Można zrobić z niej pędzel, wykorzystać ją jako podobrazie lub budulec wielkiej rzeźby. Można się też na niej położyć i uciąć sobie drzemkę. Punktem wyjścia warsztatów jest wielkoformatowy gąbczasty obraz Anny Panek pt. Miękkość. Dzieci sprawdzą możliwości plastyczne gąbki. Wykonają z niej barwne obrazy, przyrządy malarskie i niezwykłe przestrzenne realizacje.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat:

12.00 – 14.00 Dźwięk poruszający przedmioty | prowadzenie: Krzysztof Topolski
Czy poczuliście kiedyś jakiś dźwięk, chociaż mieliście zatkane uszy? Na wystawie Na opak można tego doświadczyć, siadając lub kładąc się na specjalnym podeście – podłodze zaprojektowanej przez Krzysztofa Topolskiego. Artysta wykorzystał w swej pracy transduktor, czyli specjalne urządzenie, zamieniające dźwięk w drgania. Uczestnicy warsztatów będą eksperymentować z transduktorami, a także, używając gumy modelarskiej, stworzą niezwykłą instalację dźwiękowo-kinetyczną wykorzystującą podmuchy wiatru, i umieszczą ją przed budynkiem Galerii Labirynt.

14.00 – 16.00 Warsztat małego rzeźbiarza | prowadzenie: Miłosz Flis
Warsztaty są inspirowane twórczością Miłosza Flisa. Pod okiem artysty dzieci dadzą upust swoim rzeźbiarskim talentom, tworząc płaskorzeźby. Posłużą się ciekawą techniką – wykonają w plastelinowej płytce odciski przedmiotów o bardzo różnych fakturach. Uczestnicy warsztatów nauczą się także utrwalać efekty swojej pracy przy pomocy gipsu. Dodatkowo dzieci dowiedzą się, czym dla rzeźbiarza jest pozytyw i negatyw oraz poznają technikę przygotowywania gipsu do odlewu.

16.00 – 18.00 Ciąg dalszy, czyli gdzie zamieszka słomkowy stwór | prowadzenie: Adrian Przywara
Jedną z prac prezentowanych na wystawie Na opak jest Wyspa skarbów Olafa Brzeskiego, która kryje w sobie wiele tajemnic. Spróbujemy wspólnie je odkryć! Dzieci poznają także sekrety innych niesamowitych realizacji rzeźbiarskich, które wykonał Brzeski. Uczestnicy wraz z rodzicami poszukają skarbów na placu wokół Galerii Labirynt, a następnie wykorzystają znaleziska do zrobienia obiektów – przestrzennych stworów oraz ich mieszkań (może wysp?).

designed by net-line.pl