finisaż wystawy BURSZTYN BAŁTYCKI – SKARB POLSKI. GDAŃSK I LUBLIN NA SZLAKU BURSZTYNOWYM

Data dodania: 23 styczeń 2017

ZAPROSZENIE NA FINISAŻ WYSTAWY

 

Paweł Adamowicz

Prezydent Miasta Gdańska

oraz

Tadeusz Sławecki

Dyrektor

Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

 

uprzejmie zapraszają na finisaż wystawy

BURSZTYN BAŁTYCKI – SKARB POLSKI

GDAŃSK I LUBLIN NA SZLAKU BURSZTYNOWYM

 

25 stycznia 2017 r., godz. 17.00

Galeria Biblioteki

Lublin, ul. Narutowicza 4

W czasie finisażu odbędzie się pokaz mody i bursztynu, sprzedaż bursztynowych precjozów, a w specjalnie przygotowanym programie zaprezentuje się

Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA

 

Organizatorzy:

Miasto Gdańsk

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

 

Partnerzy:

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Konsorcjum „Bursztyn bałtycki. Gdańsk – Lublin”

Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych

Muzeum Inkluzji w Bursztynie Katedra Zoologii Bezkręgowców Uniwersytetu Gdańskiego

 

Wystawa popularyzuje wie­dzę o bursztynie bałtyckim oraz starożytnych i współ­czesnych szlakach burszty­nowych. Prezentuje doro­bek Gdańska jako Świato­wej Stolicy Bursztynu i po­tencjał Lublina jako nowe­go ośrodka na bursztynowej mapie Polski.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć biżuterię z bursztynem bałtyckim autorstwa najlepszych polskich projektantów, zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi bursztynu bałtyckiego. Zaprezentowane będą także prace artystów ze Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, wykonane w ramach I warsztatów bursztynniczych Gdańsk-Lublin 2015 w Parczewie. Zwiedzający będą mogli obejrzeć także kilkadziesiąt okazów inkluzji ze zbiorów Muzeum Inkluzji w Bursztynie Katedry Zoologii Bezkręgowców Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA – taneczna marka Politechniki Lubelskiej

Pierwsza i jednocześnie najstarsza studencka grupa artystyczna oficjalnie rozpoczęła swoją działalność 1 kwietnia 1970 roku. Głównym celem realizowanym przez Formację GAMZA jest popularyzacja tańca towarzyskiego w środowisku akademickim i zachęcenie studentów do uprawiania tej artystycznej dyscypliny, jako relaksu po dniu przepełnionym wysiłkiem umysłowym. GAMZA to grupa osób chcących dobrze tańczyć. Wielu studentów twierdzi, że przed zdobyciem tytułu inżyniera czy magistra, to już ostatni, w miarę bezstresowy okres na naukę tańca, umiejętności cenionej w towarzystwie. Do GAMZY mogą przyjść wszyscy zainteresowani walcem angielskim, tangiem, sambą, rumbą oraz użytkowym discofoxem oraz rock’n’rollem. Nie ma znaczenia czy ktoś umie tańczyć i posiada najwyższą klasę taneczną „S”, czy też jest zupełnym amatorem. Corocznie tancerze prezentują programy artystyczne podczas studenckich imprez kulturalnych i sportowych, spotkań biznesowych i integracyjnych. Angażują się w organizowanie imprez tanecznych na skalę miejską, ogólnopolską a nawet międzynarodową. Od 1991 roku nieprzerwanie prowadzą działalność charytatywną na rzecz środowiska dzieci i młodzieży niepełnosprawnych. Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA otwarta jest na wszelkie formy współpracy, gwarantując wysoki poziom artystyczny.

 

Wstęp wolny!

designed by net-line.pl