Finisaż wystawy o wysiedleńcach z Zamojszczyzny na Majdanku. Specjalna oferta dla zwiedzających

Data dodania: 26 maj 2014

[center]Już tylko do końca maja można oglądać wystawę poświęconą deportowanym na Majdanek mieszkańcom Zamojszczyzny. Muzeum przygotowało specjalną ofertę dla zwiedzających, którzy zechcą zapoznać się z ekspozycją urządzoną w baraku nr 62 przez ostatnie dni jej prezentacji.

W ramach finisażu wystawy Muzeum zaprasza na następujące wydarzenia:
 28 maja, godz. 11.00, 12.00 i 13.00 – oprowadzanie kuratorskie. Po wystawie zwiedzających indywidualnych oprowadzą autorzy scenariusza ekspozycji.
 29 maja (w indywidualnie umówionych godzinach) – oprowadzanie po wystawie dla zgłoszonych grup szkolnych.
 28-31 maja – kiermasz wydawnictw muzealnych. Sprzedaż publikacji z rabatem 40% w kiosku PMM znajdującym się w baraku nr 62.

Zapisy na oprowadzanie przyjmowane są pod numerami tel. 81 710 28 33 i 81 710 28 36. Zgłaszać się można także mailowo: centrum@majdanek.eu

Wystawę „Wysiedleńcy z Zamojszczyzny w obozie na Majdanku” urządzono w zaadaptowanym do celów wystawienniczych baraku, w którym niegdyś był obozowy warsztat szewski. Wyposażono go w stanowiska do multimedialnych projekcji holograficznych, nowoczesne gabloty i system oświetlenia. Na wystawie można wysłuchać i obejrzeć kilkadziesiąt relacji mieszkańców Zamojszczyzny, którzy jako dzieci trafili na Majdanek. W gablotach eksponowane są pamiątki po wysiedleńcach, takie jak ubrania i buty, zabawki, naczynia, książeczki do nabożeństwa. Wernisaż wystawy odbył się 22 lipca 2013 r. Od tego czasu obejrzało ją już około 40 tysięcy osób.
[/center]

designed by net-line.pl