Fisz Emade Tworzywo gwiazdą Drzwi Otwartych UMCS

Data dodania: 04 marzec 2016

[b]Już 11 marca br. w Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej odbędzie się największa akcja promocyjna "Drzwi Otwarte 2016". W części artystycznej wydarzenia, na wszystkich chętnych czekać będzie spora dawka dobrej muzyki. Tegoroczną Gwiazdą wieczornego koncertu będzie FISZ EMADE TWORZYWO, a supportować ich będą Zespoły UMCS![/b]

[b]Fisz Emade[/b] to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet – producent versus wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hip-hopowej lub okołohip-hopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj, bracia stale eksperymentują, starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.

Ich ostatnia płyta Mamut, wydana w 2014 roku to jedno z największych ich dokonań. Uznana przez wielu za płytę roku (np. Gazeta Wyborcza), została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii album roku elektronika/indi/alternatywa.

[b]Start koncertów: godz. 15.30.
Miejsce: Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16, Lublin).

Wstęp wolny![/b]

designed by know-line.pl