Fotografie Barbary Sosnowskiej Bałdygi w Galerii Ratusz

Data dodania: 07 marzec 2023
Fotografie Barbary Sosnowskiej Bałdygi w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotograficzną „Krajobrazy Wspomnień”, autorstwa Barbary Sosnowskiej Bałdygi. Ekspozycję zorganizowano z okazji 50-lecia pracy twórczej artystki.


W przestrzeni Ratusza można obejrzeć 30 zdjęć artystki. Ekspozycja jest efektem wieloletnich obserwacji i fotografowania lubelskiej architektury oraz plenerów Lubelszczyzny. Wśród prezentowanych prac znalazły się także autorskie kompozycje autorki stworzone na podstawie wykonanych fotografii.

Barbara Sosnowska Bałdyga to wszechstronna artystka od lat związana z Lublinem. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Oprócz fotografii, obszarem jej działalności twórczej jest przede wszystkim grafika artystyczna. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz poza jego granicami.

Wystawę „Krajobrazy Wspomnień” przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 31 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

designed by net-line.pl