Fundamentalne informacje o zakładach bukmacherskich

Data dodania: 12 wrzesień 2019
Fundamentalne informacje o zakładach bukmacherskich

 

Zakłady bukmacherskie wiążą się z dużą odpowiedzialnością za sumy, jakie się stawia na wybrany wynik. Jeżeli poważnie traktujemy swoje pieniądze i rzeczywiście chcemy je pomnożyć, powinniśmy wymagać od siebie nie lada wysiłku, by poznać specyfikę i warunki funkcjonowania środowiska tak zwanej bukmacherki. Podchodzenie do niej jak do lokalnych, organizowanych często bezprawnie zakładów jest przejawem buty i ignorancji. Zakłady nie są bowiem dyscypliną łatwą, to skomplikowana dziedzina, gdzie nie rządzi wyłącznie strzał „uda się albo nie”.

 

Prawo

 

 

Legalny bukmacher jest regulowanym przez prawo polskie podmiotem organizującym i odpowiedzialnym za prawidłowy przebieg zakładów pomiędzy dziesiątkami lub nawet setkami graczy. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że jeśli korzystamy z usług wiarygodnych platform, chroni nas szereg artykułów Ustawy o grach hazardowych z 2009 roku. Kiedy spotkamy się z wątpliwościami lub jakimikolwiek trudnościami, powinniśmy odwołać się właśnie do tego dokumentu. W porównaniu z innymi aktami prawnymi nie jest on ustawą długą, toteż jego dogłębna znajomość przyda się każdemu, kto rozsądnie traktuje „bukmacherkę”.

 

 

W przypadku legalnych zakładów nie istnieje (niestety lub stety) reguła „zabieram wszystko albo nic”. Państwo polskie w zamian za ochronę zobowiązuje nas do odprowadzania podatku od wygranych sum wynoszącego 14% uzyskanej kwoty. Można więc stwierdzić, że w dzisiejszych czasach zakładanie się jest traktowane jako praca zarobkowa, a wygrana to niejako wynagrodzenie. Faktycznie, dla wielu zawodowych graczy stawianie kapitałów stało się sposobem na całkiem niezłe dochody.

 

 

Właściwy dobór

 

 

Warunki korzystania z poszczególnych platform bukmacherskich regulowane są odpowiednimi przepisami zarówno wewnętrznymi, co ogólnokrajowymi. Dani organizatorzy na swoich witrynach internetowych pozwalają zapoznać się z regulaminami, których przestrzeganie jest konieczne, a znajomość nieraz niezbędna, by poprawnie korzystać z usługi. Uwzględniają oni w swojej działalności i ofercie dla klientów szereg procedur odpowiedzialnych za właściwy przebieg wszystkich zakładów, których jest naprawdę niemała liczba. Wszystko odbywa się dziś w sieci, co umożliwia korzystanie z bukmacherów niemal każdemu.

 

 

Rodzaje kuponów i kursy bukmacherskie

 

 

Aby zwiększyć szanse na zysk, użytkownicy powinni znać się na rodzajach kuponów, co znacznie może wpływać na wysokość zwycięskiej sumy. W większości przypadków podstawowymi typami są single, double, AKO bądź maxikombi. Ich specyfika jest bardzo skomplikowana, toteż warto zwrócić się do specjalistycznych źródeł informacji.

 

 

Istnieją również tak zwane kursy bukmacherskie, które w uproszczeniu można zdefiniować jako szanse danego zawodnika (zawodników) na zwycięstwo w pojedynku. Orientowanie się w nich podnosi prawdopodobieństwo, że pomnożymy postawione kapitały. Nie jest jednak żelazną regułą, że wybranie odpowiedniego kursu jest bez ryzyka kluczem ku wygranej. Byłoby to zbyt łatwe, a świat zakładów jest światem kalkulacji, nie pewności.

 

 

 

 

 

Jak więc widać, rynek bukmacherów jest kwestią nie tak banalną, jak się niektórym wydaje. To zawiła rzeczywistość kalkulacji, wiedzy, intuicji i pieniędzy. Osoby bawiące się w zakłady i zarazem mające wobec niej luźne podejście mogą poważnie zaszkodzić sobie i swojemu portfelowi.

 

 

Bonusy, promocje i marketing

 

 

Na koniec „bukmacherka” stanowi współcześnie wymiar konkurencji, marketingu i zysków. Organizatory zakładów urozmaicają swoje oferty, by przyciągnąć do siebie klientów. Proponują między innymi satysfakcjonujące bonusy oraz promocje. Jednym z ciekawszych jest Fortuna Bonus na Start prezentowany w trzech wariantach.

 

 

 

 

 

 

 

 

designed by net-line.pl