Future Shorts One

Data dodania: 15 luty 2011

[b]Kinoteatr Projekt zaprasza 16 lutego (środa) do Studia TV Lublin, ul. Raabego 2 o godz. 18.00 na pokaz z cyklu Future Shorts.[/b]

#1c

W PROGRAMIE:
The Mystery of the Flying kicks
Reż. Matthew Bate / Australia / 2009 / 14′
Morderstwa, seks, narkotyki, sztuka, polityka… Tenisówki zwisające z linii telefonicznych stały się potężnym miejskim symbolem, inspirującym szereg zarazem absurdalnych i złowieszczych teorii. Autorzy filmu w próbie ostatecznego wydobycia prawdy na światło dzienne poprosili o pomoc obywateli całego świata. Dokument powstał wyłącznie z nadesłanych fotografii, filmików, vlogów, animacji i wyszeptanych w słuchawkę telefonu teorii. "The Mystery of Flying Kicks" to rezultat unikalnej cyfrowej kolaboracji między filmowcami i międzynarodową widownią. Matthew Bate to australijski dokumentalista, autor zgłębiającego genezę muzyki elektronicznej filmu "What Future Sounded Like" oraz pierwszej kolaboracji między stacjami telewizyjnymi SBS Australia i Al Jazeera: obrazu "Mayor, The Artist, The Farmer and his Wife". Obecnie pracuje nad dokumentem o legendarnej nowojorskiej fotografce Marcie Cooper.

Pa Pa Power
Reż. Noaz Deshe / USA / 2009 / 12′
Krótki film do piosenki "Pa Pa Power" grupy Dead Man’s Bones, dowodzonej przez aktora Ryana Goslinga. Potańcówka w stylu lat 50., dzieci biegnące nocą przez pole, poczucie nostalgii za utraconą niewinnością i dowód na jednoczącą siłę muzyki; wszystko to uchwycone w zachwycających, "kinowych" ujęciach. Noaz Deshe to artysta związany z Los Angeles i Berlinem, autor teledysków dla m.in. Gogol Bordello i Juliette and the Licks. Jest współscenarzystą przygotowywanego przez Ryana Goslinga filmu o młodocianych żołnierzach w Ugandzie, czeka również na rozpoczęcie produkcji własnego filmu pełnometrażowego na podstawie sztuki Sama Shepharda, a także debiutuje jako autor powieści graficznej opartej na swoich obrazach.

Mary Last Seen
Reż. Sean Durkin / USA / 2010 / 15′
Ona myśli, że to po prostu wycieczka. Gdyby tylko wiedziała, dokąd on ją prowadzi… Młoda kobieta rusza ze swoim chłopakiem w drogę do miejsca, które, jak jej obiecał, będzie piękne i spokojne. W trakcie podróży dochodzi jednak do serii niepokojących wydarzeń i powoli staje się jasne, że ich związek oraz cel wyprawy nie są do końca tym, czym się wydawały. Film miał premierę na Sundance Film Festival 2010. Sean Durkin to absolwent nowojorskiej Tisch School of Arts, współzałożyciel niezależnej firmy producenckiej Borderline Films.

Klaxons – Twin Flames
Reż. Saam Farahmand / Wielka Brytania / 2010 / 3’20
Wideoklip do singla "Twin Flames" grupy Klaxons. Członkowie zespołu biorą udział w niesamowitej orgii, w której, dzięki błyskotliwemu zastosowaniu grafiki komputerowej, zanikają granice między ciałami uczestników. Saam Farahmand kręci filmy związane ze światem sztuki, muzyki, mody, telewizji, performance’u, internetu, dokumentu i reklamy. Jest autorem teledysków dla m.in. Hercules & Love Affair, Simian Mobile Disco, Soulwax i The xx. "Twin Flames" to jego siódma kolaboracja z Klaxons.

Flying Lotus – Kill Your Workers
Reż. Beeple / USA / 2010 / 3′
Oto, co się dzieje, gdy roboty dostają własną paradę… Zachwycający, radośnie brutalny teledysk do utworu Flying Lotus. Filmik ma charakter "open source", co oznacza, że wolno ściągnąć z internetu projekt i dowolnie manipulować jego treścią. "Można dokładnie przyjrzeć się, jak animowałem każde ujęcie i postać. Wszystkie elementy układanki są dostępne dla ludzi, mogą zrobić z nimi co chcą", mówi jego autor – Beeple. Pod tym pseudonimem kryje się Mike Winkelmann, grafik z Neenah w stanie Wisconsin (USA). Tworzy on krótkie filmy, wizualizacje, projekty graficzne, muzykę i rysunki. Prezentował swoje prace m.in. na festiwalach onedotzero, Ann Arbor, Chicago Underground i Optronica. Jest założycielem multimedialnego kolektywu donebestdone.

Goodbye Mr Chu
Reż. Stephanie Lansaque, Francois Leroy / Francja / 2005 / 15′
Hai, chłopiec mieszkający z mamą i dziadkami, łapie ptaka. Duong Le, rikszarz oraz przyjaciel rodziny, przewozi przez plantacje ryżowe Mekongu oraz ulice Saigonu karpia na zlecenie tajemniczego pana Chu. W
całym Wietnamie trwają przygotowania do Trung Guyen – święta wędrujących serc. By uczcić tych, którzy odeszli, jedni składają kwiaty i ryż oraz palą kadzidła, a inni uwalniają zwierzęta… "Goodbye Mr Chu" to pierwszy wspólny film Stephanie Lansaque i Francois Leroy, którzy są również autorami znanej widzom Future Shorts animacji "Mei Ling".

The Drift
Reż. Kelly Sears / USA / 2007 / 8′
Złożona ze starych zdjęć i obrazków opowieść o psychodelicznym rocku, happeningach, badaniach naukowych, kosmicznym wyścigu, wielkich nadziejach, zawiedzionych marzeniach i lewitujących ciałach… Zobacz, jak klęska wyprawy w kosmos w latach 60. przyczyniła się do wybuchu kontrkulturowej rewolucji. Kelly Sears to amerykańska animatorka i reżyserka. Pokazywała swoje prace m.in. w San Francisco Museum of Modern Art, Hammer Museum i na festiwalu Sundance oraz wielu galeriach i festiwalach na całym świecie. Jej kolażowe animacje powstają z ilustracji znalezionych w starych książkach, periodykach i encyklopediach. Te obrazki, tworzące stuletnią historię amerykańskiej kultury wizualnej, służą artystce jako narzędzie do krytycznej refleksji nad ideologicznymi fundamentami współczesności. Wizerunki przeszłości stają się w jej sztuce środkiem do namysłu nad teraźniejszością.

Kiedy: 18.00
Gdzie: Studia TV Lublin, ul. Raabego 2
Bilety: W cenie 6/8 zł. do nabycia w kasie CK przy ul. Narutowicza 32 i w Studio TV Lublin na godzinę przed projekcją

designed by know-line.pl