Galeria Biała – Błyskotki, Ked Olszewski / Młode Forum Sztuki – dyplomy intermedialne

Data dodania: 19 czerwiec 2012

[b]22.06 – 13.07.2012
Galeria Biała
Błyskotki Keda Olszewskiego[/b]

Na wystawie zostaną zaprezentowane obiekty, prace video i fotografie.

Podstawą prac z cyklu Błyskotki są przedmioty codziennego użytku, które artysta okleja kawałkami luster, w sposób podobny do kul dyskotekowych. Powstały już między innymi takie obiekty jak: uliczny automat telefoniczny, karmnik dla ptaków, kratka ściekowa, słup ogłoszeniowy, muszla klozetowa, betoniarka, kontener na śmieci a nawet samochód typu Volkswagen. Niekiedy obiekty te umieszczone są na obrotowych platformach, a poprzez dodatkowe źródło światła i zmultiplikowane odbicia powiększają przestrzeń swojego oddziaływania. Umieszczone w tkance miasta wprowadzają dość nieoczekiwane reakcje widzów. Błyskotki tworzą niezwykłą sensualną jakość wizualną, magiczną i tajemniczą.

Przed galerią artysta zaprezentuje dwie nowe Błyskotki rozszerzając o nowe interwencje artystyczne Podwórko sztuki.

#2c

Ked Olszewski (ur.1970) tworzy obiekty, fotoinstalacje, fotografie. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studia uzupełniające na Wydziale Operatorskim w PWSFTViT w Łodzi. Laureat stypendium artystycznego Miasta Szczecina (2004, 2005), ASP w Poznaniu (2004) oraz Łódzkiej Filmówki (2005). Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE w Szczecinie. Autor licznych wystaw w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Szczecinie.

#3l [b]22.06 – 13.07.2012
Młode Forum Sztuki
Dyplomy intermedialne[/b]

Dyplomy intermedialne powstały na studiach niestacjonarnych II stopnia w Zakładzie Intermediów i Rysunku w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS. W procesie kreowania artystycznych prac dyplomowych uczestniczyli: Jan Gryka jako promotor we współpracy z Cezarym Klimaszewskim i Robertem Kuśmirowskim. Są to pierwsze w historii Wydziału Artystycznego tego typu dyplomy na poziomie magisterskim, które powstały na intermedialnej specjalności. Funkcjonuje ona wyłącznie na studiach zaocznych na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Udało się tym samym przekroczyć pewien strukturalny próg, który do tej pory formalnie funkcjonował. Dotychczas obowiązywały wyłącznie dziedzinowe specjalności takie jak malarstwo, rzeźba czy grafika. Obecnie spektrum artystycznych rozwiązań wśród dyplomów intermedialnych rozciąga się od obiektów malarskich, instalacji rysunkowych po filmy, animacje i aranżacje świetlne a nawet instalacje z użyciem żywych roślin.

wizualizacja pomnika Łuk triumfalny Marii Curie-Skłdowskiej, autor Marian Guzikowski

Dyplomanci: Rafał Czerczak, Marian Guzikowski, Emilia Kołowiecka, Anna Misiak, Ewa Misztal, Marzena Miszczuk-Głowacka, Monika Mróz, Aneta Niedźwiedzka, Anna Zgadło.

#4c

[b]Otwarcie wystaw 22.06.2012, godz. 18.00
Wystawy czynna do 13.07.2012 od poniedziałku do soboty w godz. 11.00-17.00
Gdzie: Galeria Biała, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32[/b]
Kontakt:
Galeria Biała
tel.: 081 53 603 25
e-mail: biala@ck.lublin.pl

designed by know-line.pl