Galeria Biała – Hanna Bytniewska "Sorry Not Yet Recyclable"

Data dodania: 06 kwiecień 2011

08 – 29.04.2011
Galeria Biała
Hanna Bytniewska Potencjał=Energia=przemieszczenie. Czyli "Sorry Not Yet Recyclable"

W swoich pracach wykorzystuje ponownie – na zasadzie recyklingu – zasłyszane wypowiedzi, komunikaty oraz symbole kultury masowej zestawiając je w inne, mniej oczywiste konfiguracje w kontekście sztuki. Tytuł wystawy: „Sorry Not Yet Recyclable” to napis, który widnieje na opakowaniach nie nadających się do ponownego przetworzenia. To hasło odnosi się do dysonansu między tym co jest recyklingowane, czyli jest w pewny obiegu (cycle), a tym, co w nim nie jest .

Plastikowe i papierowe opakowania są „recyclable”, nadają się do ponownego wprowadzenia w obieg, natomiast ludzie, myśli, uczucia a w tym kontekście również sztuka, wydają się być zupełnie nie przydatne, nie podlegają recyklingowi.

Sama autorka tak określa ten proces:
„Chodzi mi o pewną dewaluację zarówno wartości, jak i ludzi. Plastikowe i papierowe opakowania są „recyclable”, nadają się do ponownego wprowadzenia w obieg, natomiast ludzie, myśli, uczucia czy sztuka wydaje się być zupełnie nie przydatna. A przecież są to kategorie wyjątkowe, fundamentalne i przez to cenne. A jednak w obiegu kulturowym wydają się mieć niższą wartość niż to, co można wykorzystać w sposób widoczny i bardziej namacalny…"

Urodzona w 1983 roku. W 2008 ukończyła Edukację Artystyczną w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom zrealizowała z fotografii pod kierunkiem ad. II st. Ireny Nawrot-Trzcińskiej.

Kiedy: Otwarcie wystawy 08.04.2011, godz. 18.00
Wystawa czynna do 29.04.2011 codziennie oprócz niedzieli, w godz. 11.00-17.00
Gdzie: Galeria Biała, ul. Narutowicza 32
Wstęp wolny

Kontakt:
Anna Nawrot-Gryka
tel.: 081 53 603 25
e-mail: biala@ck.lublin.pl

designed by know-line.pl