Galeria Biała i Młode Forum Sztuki – Hege Loenne / Emilia Kołowiecka / Ewelina Wojdyło

Data dodania: 21 czerwiec 2011

22.06.2011 – 15.07.2011

Galeria Biała

Hege Loenne – Formy równoważne

Wystawa indywidualna Hege Loenne obejmuje rzeźby oraz projekcje wideo. Tytuł prezentacji odnosi się do kilku spraw i zagadnień podjętych w wystawie na którą składają się nowe prace, pomyślane jako duża instalacja przygotowana specjalnie do Białej. Formy równoważne są połączeniem języka natury z językiem sztuki i zwracają uwagę na równouprawnienie elementów naturalnych i sztucznych. Z jednej strony strony reprezentują “sztuczność natury”, z drugiej zaś “naturalność sztuki”. Każda idealnie wyważona w sensie kompozycyjnym i konstrukcyjnym praca jest równoważna ze wszystkimi pozostałymi pracami pokazanymi na wystawie.

Hege Loenne (ur.1961) mieszka i pracuje w Warszawie i Oslo. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Kunstakademiet i Trondheim. Kuratorem jej wystawy jest Michał Jachuła.

22.06.2011 – 15.07.2011

Młode Forum Sztuki Galerii Białej
Emilia Kołowiecka – Kolekcja wizerunków osób i rzeczy

#2c

Emilia Kołowiecka jest studentką III roku Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ceramiką.
Jej wystawa jest prezentacją dwóch rysunkowych cykli, które powstają jednocześnie – choć dotyczą dwóch różnych światów. Pierwszy odnosi się do przedmiotów i wnętrz z realnego otoczenia, drugi zaś jest formą „przerysowywania” modelek z czasopism o modzie. Oba cykle są w bardzo podobny sposób rysowane, bardzo cieniutką, jednolitą linią, która stanowi obrys, kontur rzeczy, przedmiotów i modelek – stając się raczej konceptualnym zapisem niż stricte rysunkiem.

22.06.2011 – 15.07.2011

Młode Forum Sztuki Galerii Białej
Ewelina Wojdyło – Subtelności ryżowej komnaty

#3c

Ewelina Wojdyło jest studentką III roku Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.
Zajmuje się malarstwem i instalacją.
Na wystawie prezentuje świetlne obiekty, oklejone białym ryżem w przestrzeniach, które również zawierają ryżową materię. Kontrast białego ryżu ze zrujnowaną piwnicą jest sytuacją wyjściową, która w miarę upływu czasu upodobni się do miejsca, w którym jest prezentowana. Zapach spalonego ryżu jest stanem dopełniającym wizualność, wskazującym na zachodzące zmiany – również w kolorze światła.

Kiedy: Otwarcie trzech wystaw 22.06.2011 godz. 18.00.
Wystawy czynne do 15 lipca 2011 od poniedziałku do soboty w godz. 11.00-17.00
Gdzie: Galeria Biała, ul. Narutowicza 32
Wstęp wolny

Kontakt:
Anna Nawrot-Gryka

Centrum Kultury w Lublinie / 20-016 Lublin / ul. Narutowicza 32
tel. +48 81 53 603 25 / biala@ck.lublin.pl / mfs.blox.pl

designed by know-line.pl