Godzina dla Ziemi WWF także w Lublinie

Data dodania: 22 marzec 2024
Godzina dla Ziemi WWF także w Lublinie

23 marca w ramach międzynarodowej akcji Godzina dla Ziemi WWF na całym świecie na godzinę zgasną symbolicznie światła. Także w Lublinie w wielu miejscach publicznych m.in. na Placu Litewskim i Dworcu Lublin od godz. 20.30 do 21.30 zostaną wyłączone iluminacje.

W ramach akcji na godzinę zgaśnie oświetlenie na Placu Litewskim: topoli tzw. „Boababu”, fontann, kasztanowców, elewacji Pałacu Lubomirskich, budynku kościoła i klasztoru oo. Kapucynów, części drzew, w tym przy pomnikach Unii Lubelskiej i Czechowicza oraz pomników: Konstytucji 3 Maja, Marszałka Piłsudskiego, Nieznanego Żołnierza i Unii Lubelskiej. Zostanie także wyłączona iluminacja kładki nad Bystrzycą w Parku Ludowym oraz napis na budynku Dworca Lublin.

W inicjatywę włączy się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zgasi oświetlenie zewnętrzne Areny Lublin, Hali Globus, Aqua Lublin i basenów nad Zalewem. Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planują wyciemnić fasady części zarządzanych przez siebie obiektów. Muzeum Narodowe w Lublinie wyłączy lampy oświetlające elewację frontową Zamku Lubelskiego.

Godzina dla Ziemi WWF to proekologiczna akcja społeczna, która od 18 lat jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego – w tym roku jest to sobota (23 marca) godz. 20.30 – cały świat symbolicznie na godzinę gasi światło: mieszkańcy wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów. Tegoroczną kampanią w Polsce WWF chce zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia rzek.

Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

 

designed by know-line.pl