Gra miejska "Wgraj sie w Miasto Poezji"

Data dodania: 14 maj 2013

"Od wieków odgrywać te same role!? Trochę to nudne, nie uważacie? Czasami nawet Śpiąca Królewna ma dość leniuchowania, bo ile można spać w oczekiwaniu na księcia?(…)
Do Lublina przybywają postacie z bajek, baśni i filmów. Znudzone odgrywaniem swoich ról postanawiają odnaleźć poetę Józefa Czechowicza aby poprosić by umieścił je w swojej poezji… jest to warunek ich powrotu „do domów”.

Przeczytaliśmy jego Poemat: „Na wieży furgotał blaszany kogucik…” Ach, co za Poezja! Gdzie jest ta wieża, dlaczego kogucik jest blaszany? Dlaczego nas tam nie ma? Dlaczego Czechowicz o nas nie napisał? :(„
Tak rozpoczyna się fabuła gry miejskiej „Wgraj się w Miasto Poezji”., przygotowanej przez grupę jedenastu gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Niemcach, w ramach VI. Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji" organizowanych przez Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN".

Myślą przewodnią gry jest twórczość Józefa Czechowicza.

„Wgraj się w Miasto Poezji” jest wydarzeniem, mającym na celu popularyzację twórczości Józefa Czechowicza wśród młodzieży, ukazania Starego Miasta, jako miejsca przepełnionego historią i słowem. Dzięki nowym technologiom, stu młodych uczestników pozna Lublin, jako miasto odgrywające znaczną rolę, na arenie polskiej oraz światowej literatury.

Uczestnikami gry będą uczniowie szkół gimnazjalnych i licealnych z Lublina i okolic (33 grupy 3 osobowe).
Drużyny będą miały za zadanie pomóc bohaterom bajek, baśni i filmu odszukać Józefa Czechowicza i tym samym sprawić by wróciły do swoich dotychczasowych ról.

[b]GRA ROZPOCZNIE SIĘ 29 MAJA 2013 r.
na Starym Mieście w Lublinie

START: 11:00
Miejsce: Brama Grodzka

META: 14:00
Miejsce: Ośrodku „Brama Grodzka-Teatr NN” (sala Czarna)[/b]

#2c

RUSZYŁ NABÓR DO GRY!

Zgłoszenia 3 osobowych drużyn trwają do 19 maja 2013 r.

Formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/1tgyOmDFyd8j2By89HDDl9b0Sl2hpFKmYndqr-Sbrslo/viewform
lub na stronie: www.miastopoezji.pl

#3c

Dla najlepszych drużyn nagrody: tablety, słuchawki, książki…

Projekt realizowany jest przez lubelską Fundację „5Medium”, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerem edukacyjnym projektu jest Zespół Szkół w Niemcach.

designed by know-line.pl