GWIAZDY ŚWIATOWEGO ŻUŻLA POJADĄ W LUBLINIE! Sylwetki zawodników

Data dodania: 30 wrzesień 2015

[b]Już 10 października na stadionie żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich dojdzie do pojedynku pomiędzy Reprezentacją Polski, a drużyną Reszty Świata, w ramach cyklu Polish Speedway Battle.[/b]

Do Koziego Grodu zawita Reprezentacja Polski, aby wystąpić w ostatnim cyklu Polish Speedway Battle. Poznaliśmy już całą drużynę Reszty Świata. Do zamknięcia składu Reprezentacji Polski, pozostało nam jedno nazwisko.
Drużynę reszty świata poprowadzi [b]Hans Nielsen[/b], najbardziej utytułowany zawodnik w świecie sportu żużlowego. Zdobył, aż 22 medale w oficjalnych rozgrywkach międzynarodowych.
[b]Z numerem 1 wystartuje Greg Hancock[/b]. 45 letniemu zawodnikowi, nie należy liczyć lat, gdyż nijak ma się to do osiągów na torze. Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata, po laur zwycięstwa sięgał w roku 1997, 2011 i 2014. W tym roku prezentuje niezawodną formę. Tytuł Mistrza Świata, może odebrać mu tylko genialny Tai Woffinden.
[b]Z numerem 2 na torze zaprezentuje się Artiom Łaguta[/b]. Rosjanin wraz z bratem, mieli już okazję jeździć podczas cyklu Polish Speedway Battle w Krośnie. Niezawodny w zmaganiach ligowych, a jego forma z czasem zwyżkuje. Hans Nielsen zaufał jemu na tyle, aby jeszcze raz awizować go do składu.
[b]Z numerem 3 wystartuje Tai Woffinden[/b], Mistrz Świata z roku 2013. Wszystko wskazuje na to, iż powtórzy on sukces. Jest o krok od kolejnego zwycięstwa w cyklu SGP, kto wie, może na lubelskim owalu oglądać będziemy Mistrza Świata 2015. Może… gdyż po zawodach zawodnicy udadzą się na ostatnią serię startów do Melbourn.
[b]Z numerem 4 na tor wyjedzie Troy Batchelor[/b]. Australijczyk obecnie znajduje się w stawce zawodników walczących o tytuł Mistrza Świata. Zachwycił swoją jazdą podczas SGP Łotwy i wskoczył na 3 miejsce podium. W swoim debiucie w Polsce w roku 2007 z drużyną Unia Leszno sięgnął po tytuł Drużynowego Mistrza Polski.
[b]Z numerem 5 zaprezentuje się Niels Kristian Iversen[/b]. Od kilku lat w gronie najlepszych zawodników na świecie. W roku 2013 stanął na najniższym stopniu podium, będąc 3 zawodnikiem świata. Rok później mknął po zwycięstwo klasyfikacji generalnej, jednak wszystko zweryfikował wypadek podczas SGP w Gorzowie. Jego niezaprzeczalny talent zdecydowanie docenia Hans Nielsen.
[b]Z numerem 6 do boju wyjedzie Peter Kildemand[/b]. Odkrycie duńskiego speedwaya. Również zawodnik, który swoje umiejętności prezentuje podczas cyklu SGP. Z rezerwy zastępuje on kontuzjowanego Jarosława Hampela. Szybko udowodnił swoją wartość, stając na podium podczas tegorocznego GP w Horsens. W cyklu Polish Speedway Battle wystąpił już w Pile, gdzie zdobył 13 punktów i tym samym okazał się najlepszym zawodnikiem reprezentacji Wojowników Mistrza.

Do awizowanych składów Reprezentacji Polski trener Marek Cieślak, awizował, aż 3 juniorów.
[b]Z numerem 1 pojedzie Maciej Janowski[/b]. Waleczny wrocławianin broni honoru w Speedway Grand Prix. Po raz pierwszy miał okazję poczuć jak smakuje zwycięstwo w tym cyklu zwyciężając GP na Łotwie w Daugavpils. Na własnym, polskim podwórku sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza na gorzowskim owalu.
[b]Z numerem 2 zobaczymy Przemysława Pawlickiego[/b]. Zawodnik o długość koła przegrał walkę o jazdę w SGP w roku 2016. Nie można jednak odmówić mu waleczności. To właśnie Przemek stanowi trzon zespołu Unii Leszno, która wygrała finał DMP.
[b]Z numerem 3 zaprezentuje się Piotr Pawlicki[/b]. Już oficjalnie zawodnik cyklu SGP 2016. Jak śmiał mawiać, „sam wywalczę sobie awans do cyklu SGP” i tak też zrobił. Wraz z bratem na torze tworzą parę nie do pokonania, stąd nie mogło zabraknąć obu w awizowanym składzie.
[b]Z numerem 4 pojedzie Paweł Przedpełski[/b]. Junior wystrzelił w tym roku z niewiarygodną formą. Choć już wcześniej jego jazda zapowiadała niespodzianki. Śmiało można nazwać go liderem drużyny z Torunia, mimo tak młodego wieku. Trener Marek Cieślak wie co robi powołując go na mecz w Lublinie.
[b]Z numerem 5 zobaczymy na torze Bartosza Zmarzlika[/b]. To kolejny junior, który będzie reprezentował Polskę podczas walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w roku 2016. Ten zdolny zawodnik sięgnął niedawno po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów.
Nie znamy jeszcze 6 zawodnika, który pojedzie w Reprezentacji Polski. Czyżby trener Marek Cieślak szykował niespodziankę?

Kibice z całej Polski przyjadą do Lublina, aby obejrzeć widowisko najwyższego poziomu sportowego. Poza walką na torze, mogą liczyć na wiele dodatkowych atrakcji, które zachęcą do przyjścia na stadion znacznie wcześniej. Organizator przygotował wiele niespodzianek, np. spotkanie z gwiazdami sportu żużlowego, konkursy dla najmłodszych fanów. Jedną z większych atrakcji będą pokazy freestyle motocrossu. Triki takie jak backflip czy tsunami zaprezentuje Mistrz Polski we freestyle motocrossie Artur Puzio. Zawodników na prezentacji przedstawi [b]WALDEMAR KASTA[/b], znany konferansjer ringowy KSW, muzyk.Jednym słowem, Polish Speedway Battle, zgromadzi na torze nie tylko najlepszych zawodników na świecie, lecz wiele postaci znanych ze świata telewizji, muzyki i sportu.
Więcej informacji już niebawem na stronie www.polishbattle.pl oraz na naszym profilu na facebooku – PSB Polish Speedway Battle.
Bilety są już dostępne na www.kupbilet.pl w salonach Empik i STS, a także w sklepie VEGAS24h.

 [b]Ceny biletów:[/b]
NORMALNY: 50zł
ULOGOWY: 30zł
VIP: 200 ZŁ

[b]Start godzina 17:30
10.10.2015 rok[/b]
Polska vs Reszta Świata
Przybądź i poczuj emocje

[b]Składy drużyn:[/b]
Reszta Świata:
1. Greg Hancock
2. Artiom Łaguta
3. Tai Woffinden
4. Troy Batchelor
5. Niels Kristian Iversen
6. Peter Kildemand
Reprezentacja Polski
1. Maciej Janowski
2. Przemysław Pawlicki
3. Piotr Pawlicki
4. Paweł Przedpełski
5. Bartosz Zmarzlik
6. ?

Na mecz już teraz zaprasza Greg Hancock

#1C
#2C
#3C
#4C
#5C

designed by net-line.pl