Happening Szlachetnej Paczki 19.11. Na Pl. Łokietka W Lublinie

Data dodania: 18 listopad 2011

19 listopada o godzinie 12:30 na Placu Łokietka w Lublinie odbędzie się happening Szlachetnej Paczki – wydarzenie, w którym chcemy zachęcić wszystkich do włączenia się w mądrą pomoc najbiedniejszym rodzinom z całego województwa lubelskiego. W sobotę nastąpi oficjalne otwarcie internetowej bazy rodzin, dzięki której osoby chcące pomagać mogą wybrać jedną spośród tysiąca rodzin i zrobić dla niej paczkę.

"Do przerwy 0:3" to hasło tegorocznej kampanii. O co chodzi?

Tegoroczna Szlachetna Paczka to przełom w komunikacji o biedzie. Ci ludzie nie są skazani na biedę, przegrywają tylko do przerwy. Na razie życie tych ludzi przytłoczyło. My inspirujemy ich w przerwie, by stali się bohaterami i sami zmagali się ze swoim losem. Niesiemy im nadzieję.

Pierwowzorem, do którego chcemy się odnieść jest wygrany przez Liverpool mecz o mistrzostwo Ligi Mistrzów, w którym do przerwy było 0:3. Dudek nie grał wtedy najlepiej. Potem drużyna Jerzego Dudka grała niesamowity mecz i wygrała w karnych. Między innymi dzięki świetnej grze Polaka.

Happening ma pokazać, że życie ludzkie przypomina mecz. Może być do przerwy 0:3, ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy później. Tak chcemy pokazać ludzi biednych: to osoby, które na razie przegrywają, ale nie wiemy, co może się wydarzyć w „drugiej połowie ich życia”, czy też mówiąc inaczej, po przerwie.

Happening otwieramy gwizdkiem i w ten sposób zaczynamy drugą połowę meczu przeciwko biedzie. Po gwizdku zaczynamy pokazem football freestyle, który przygotuje Łukasz Juchniewicz z ZINA FREESTYLE. W trakcie happeningu wolontariusze Szlachetnej Paczki będą informować każdego zainteresowanego, w jaki sposób można włączyć się w akcję.