Hej kolęda, kolęda

Data dodania: 05 styczeń 2017

Przed południem Orszak Trzech Króli, potem wspólne kolędowanie, a w niedzielę jasełka. Takie są propozycje na świąteczny weekend Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk w Dominowie.

Uczestnicy orszaku zbiorą się w piątek 6 stycznia o 11.00 przy remizie OSP w Mętowie, skąd z kolędą na ustach przejdą na mszę świętą do kościoła w Ćmiłowie.

Na 15.00 w domu kultury w Dominowie zaplanowano wspólne kolędowanie z Orkiestrą Dętą Gminy Głusk i miejscowym zespołem śpiewaczym. Koncertowi będzie towarzyszyć podsumowanie konkursu szopek bożonarodzeniowych, w którym jury oceniło czterokrotnie więcej propozycji niż przed rokiem. Wszystkie są efektem pracy rodzinnych zespołów, a można je oglądać w miejscowej bibliotece. Na piątkowy koncert organizatorzy zaprosili autorów najciekawszych propozycji, by wręczyć im nagrody, wyróżnienia i dyplomy.

Ostatnim akcentem świątecznego weekendu będą niedzielne jasełka, które rozpoczną się o 15.00 również w domu kultury w Dominowie. W tym roku swoje zdolności sceniczne zaprezentują uczniowie z Mętowa.

designed by net-line.pl