Hellofolks – Międzynarodowy Festiwal Nowej Muzyki Folkowej – 03.06.2011

Data dodania: 31 maj 2011

03.06.2011, Lublin
Hellofolks – Międzynarodowy Festiwal Nowej Muzyki Folkowej
Kolejna odsłona festiwalu

Wystąpią zespoły:

Livintroll – Białoruś
Morhana – Polska
Holloenek Hungarica – Węgry

Muzycy Litvintroll (Białoruś) nazywają swą twórczość przekornie Rock’n’Troll – to unikalne połączenie folk-metalu, funky, rocka wzbogacone dźwiękami dawnych instrumentów – dudy białoruskiej, żalejki i cytry sąsiadujących z gitarami elektrycznymi.

Morhana jest zespołem wykonującym folk metal. Łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata – odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich.

Hollóének Hungarica
Pełne pasji poszukiwania średniowiecznych zapisów muzycznych, węgierskich i nie tylko, uskuteczniane przez liczne kontakty z muzykami i wytwórcami instrumentów z różnych krajów, głównie Niemiec, zaowocowały powstaniem grupy Hollóének Hungarica. Zespół został założony w 2002 roku, w Debreczynie, z inicjatywy Lajosa Bálinta. Początkowo w repertuarze grupy można było usłyszeć średniowieczne ballady miłosne i pieśni ze zbioru Carmina Burana, wykonywane na buzukach, fletach i skrzypcach

Kiedy: 03.06.2011, godzina 18.00
Gdzie: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Wstęp wolny

designed by know-line.pl