Historykon 2019 w Lublinie

Data dodania: 26 listopad 2019
Historykon 2019 w Lublinie

Czwarta edycja konwentu gier planszowych „Historykon” już niebawem w Lublinie! Wydarzenie odbędzie się 29-30 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. 

Podczas tegorocznej odsłony konwentu do dyspozycji uczestników oddanych będzie prawie 200 gier planszowych i karcianych. Motywem przewodnim, jak wskazuje sama nazwa imprezy, są gry oparte na tematyce historycznej, ale nie zabraknie również tych, które z przeszłością nie mają wiele wspólnego. W Galerii biblioteki obecni będą wolontariusze i instruktorzy, którzy zadbają o prawidłowy przebieg rozgrywek, a także pomogą konwentowiczom w wyborze odpowiednich gier oraz wytłumaczą im ich zasady. W trakcie Historykonu tradycyjnie odbędą się też specjalnie przygotowane turnieje graczy. 

W programie wydarzenia przewidziane zostały również prelekcje dotyczące wykorzystywania gier planszowych w edukacji. Po wykładach wszyscy chętni będą mogli porozmawiać o tej kwestii z prowadzącymi, którzy zajmują się tym zawodowo. Zarówno w piątek, jak i w sobotę konwent będzie trwał w godz. 10:00-20:00. 

Więcej szczegółów na temat programu wydarzenia znajdziecie na stronie: http://historykon.lu/program-2017/

Wstęp jest bezpłatny!

HISTORYKON

29-30 listopada 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego 

(Galeria Biblioteki, II piętro)

ul. Narutowicza 4

20-004 Lublin

Patrycja Wójtowicz 

designed by net-line.pl