„Hiszpanka”, „Carte Blanche” oraz „Bezwstydny Mortdecai” premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Data dodania: 20 styczeń 2015

[center]Już 23 stycznia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy: polską megaprodukcję „Hiszpanka”, dramat „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą oraz komedię „Bezwstydny Mortdecai” z Johnnym Deppem.
 

#1L
„Hiszpanka” to film nakręcony z rozmachem, jakiego w polskiej kinematografii od dawna nie było – aktorzy z Hollywood, Austrii, Niemiec, Francji, ponad 1000 godzin planu filmowego, 5000 ujęć, w tym 450 ujęć efektowych, sceny batalistyczne kręcone przy użyciu 6 kamer jednocześnie, 50 kaskaderów, kostiumy sprowadzone z 6 europejskich państw, 2000 statystów i epizodystów oraz dialogi po niemiecku, angielsku, francusku i polsku, 40 automobili, 50 pojazdów konnych. Sceny toczą się na ulicach Londynu, Berlina, Poznania i Warszawy z początku XX wieku, na morzu i w powietrzu, w pociągach, samolotach, automobilach, sterowcach i na okręcie wojennym. „Hiszpanka” to opowieść o kluczowych dla wybuchu Powstania Wielkopolskiego zdarzeniach – dramatycznych okolicznościach przybycia do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego i o ludziach, którzy przygotowywali powstanie, a potem w nim walczyli i zwyciężyli. Bohaterami „Hiszpanki“ są postacie rzeczywiste i fikcyjne. Pośród nich zarówno Polacy zafascynowani nadprzyrodzonymi siłami, mistycyzmem i spirytyzmem, jak i racjonalni przedsiębiorcy oraz wojskowi i polityczni stratedzy planujący walkę o niepodległość. Premiera Polski – znakomitego pianistę Ignacego Jana Paderewskiego – zagrał Jan Frycz. Obok niego na ekranie widzowie zobaczą m.in.: Crispina Glovera, Bruce’a Glovera, Florence Thomassin, Patrycję Ziółkowską, Jakuba Gierszała, Sandrę Korzeniak, Magdalenę Popławską, Jana Peszka, Tomasza Kowalskiego, Piotra Głowackiego i wielu innych wspaniałych aktorów.

O filmie „Hiszpanka”
Reżyseria: Łukasz Barczyk
Scenariusz: Łukasz Barczyk
Obsada:
Crispin Glover – Dr Manfred Abuse
Artur Krajewski – Rudolf Funk
Jakub Gierszał – Krystian Ceglarski
Patrycja Ziółkowska – Wanda Rostowska
Sandra Korzeniak – Pani Malicka
Florence Thomassin – Anne Besaint
Jan Peszek – Tytus Ceglarski
Tomasz Kowalski – Wiktor Pniewski

 

#2R
„Carte Blanche” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra – trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni („Dług”, „Komornik”, „W imię…”), który jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć powiedział: „To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego”. Aktor podkreślał także, że film ten może być głosem w ważnej dyskusji społecznej. Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

O filmie „Carte Blanche”
Reżyseria: Jacek Lusiński
Scenariusz: Jacek Lusiński
Obsada:
Andrzej Chyra – Kacper
Urszula Grabowska – Ewa
Arkadiusz Jakubik – Wiktor
Eliza Rycembel – Klara
Tomasz Ziętek – Madejski
Dorota Kolak – Dyrektorka
Andrzej Blumenfeld – Florczak
Maria Chwalibóg – Matka Kacpra

#3L
Charlie Mortdecai (Johnny Depp) to charyzmatyczny antybohater z popularnej serii powieści autorstwa Kyrila Bonfiglioli („Don’t Point That Thing At Me”, „Something Nasty In The Woodshed” oraz „After You With The Pistol”). Arystokrata i klasyczny bon vivant, czerpiący przyjemność z różnych przejawów życia utracjusz, którego nie da się w gruncie rzeczy nie lubić, a także handlarz dziełami sztuki, który – jak nietrudno się domyślić – ma wieczne problemy z pieniędzmi. Wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu, flirtując przy tym z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb mają jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego – Johannę (Gwyneth Paltrow).

O filmie „Bezwstydny Mortdecai”
Reżyseria: David Koepp
Scenariusz: Eric Aronson
Obsada:
Johnny Depp – Charles Mortdecai
Gwyneth Paltrow – Johanna Mortdecai
Ewan McGregor – Alistair Martland
Paul Bettany – Jock Strapp
Olivia Munn – Georgina Krampf

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.
[/center]

designed by know-line.pl