Hrubieszów: Chcieli się tylko przejechać

Data dodania: 11 październik 2011

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 19-latka i jego 23-letniego kompana, którzy z prywatnej posesji skradli wartego 4,5 tys. zł. vw transportera. Ponieważ złodzieje nie mogli poradzić sobie z otwarciem bramy wjazdowej, staranowali ją kradzionym autem. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który wrócił już do właściciela. Za kradzież sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież samochodu miała miejsce w miniony czwartek. Dwóch Nieznani sprawcy skradli wartego 4,5 tys. złotych vw transportera, który stał zaparkowany na ogrodzonej posesji przy ulicy Kolejowej w Hrubieszowie.

Jak ustalili policjanci, złodzieje uruchomili pojazd za pomocą kluczyków pozostawionych z stacyjce. Do wnętrza pojazdu dostali się otwierając uszkodzony zamek w tylnych drzwiach bagażowych. Z uwagi na fakt, że sprawcy nie mogli poradzić sobie z otwarciem bramy wjazdowej na posesję, staranowali ją, a następnie odjechali.

Już następnego dnia policjanci ustalili i zatrzymali złodziei samochodu. Jak się okazało, był to 19-letni mieszkaniec gm. Hrubieszów i 23-letni mieszkaniec gm. Werbkowice. Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy.
Twierdzili, że zabrali samochód, bo chcieli się nim przejechać, a następnie go zwrócić. Obaj skorzystali z prawa o dobrowolne poddanie się karze. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który został zwrócony właścicielowi.

Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl