Hrubieszów: hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto

Data dodania: 14 lipiec 2014

[center] W miniony piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Podczas akademii wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe dwudziestu czterem policjantom.

W tym roku obchodzimy 95 rocznicę powstania Polskiej Policji. 24 lipca to dla wszystkich policjantek i policjantów nieprzypadkowa data. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, która stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia hrubieszowscy funkcjonariusze uczcili swoje święto w piątek. Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęto nabożeństwem w kościele garnizonowym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszę świętą w intencji wszystkich policjantów odprawił Rektor Seminarium Duchownego w Lublinie – ksiądz dr Prałat Franciszek Nieckarz. Po mszy świętej w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy powiatu oraz innych służb mundurowych; Wojska, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Zakładu Karnego, Oddziału Celnego w Zosinie, Straży Miejskie oraz wielu instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie.

W trakcie uroczystości 24 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosława Sokala nominacje na wyższe stopnie służbowe, w tym 4 w korpusie oficerów, 15 w korpusie aspirantów, 3 w korpusie podoficerów i 2 w korpusie szeregowych policji. Trzech policjantów zostało uhonorowanych brązowymi medalami za zasługi dla pożarnictwa. Nagrodami za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, wyróżnionych zostało również trzech funkcjonariuszy.

Podczas piątkowej uroczystości odbyła się również ceremonia wręczenia kluczyków do nowego radiowozu. Przekazane w użytkowanie hrubieszowskim funkcjonariuszom auto to Nissan Pathfinder. Wkrótce tabor radiowozów wzbogaci się jeszcze dwa o takie radiowozy.

Na zakończenie uroczystości Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosław Sokal pogratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom oraz podziękował za osiągnięte wyniki i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa powiatu i całego garnizonu lubelskiego. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele zaproszonych gości, którzy na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie podinsp. Bartosza Magryty przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów za ich zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.[/center]

J.K.

designed by know-line.pl