Hrubieszów: Pobili kolegę, bo przegrali mecz.

Data dodania: 30 wrzesień 2011

Wczoraj hrubieszowscy policjanci ustalili dwóch 17-latków, którzy w środę pobili 16-letniego kolegę. Do zdarzenia doszło w minioną środę na przystanku autobusowym w pobliżu jednej ze szkół. Jak się okazało powodem pobicia kolegi był przegrany w tym dniu mecz. Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Jak ustalili policjanci na terenie jednej z hrubieszowskich szkół odbywały się zawody sportowe. Dwie klasy rozgrywały między sobą mecz piłki nożnej. Po skończonych zajęciach 16-latek zam. gm Mircze z klasy która wygrała mecz udał się na przystanek autobusowy. Kiedy czekał na autobus podeszło do niego dwóch 17-latków z przegranej drużyny. Jeden z nich pięściami uderzał go w głowę natomiast drugi kopnął kolanem w klatkę piersiową.
Z ustaleń policjantów wynika, że na przystanku znajdowało się jeszcze dwóch uczni tej szkoły, którzy stali i biernie przyglądali się całemu zajściu. 16-latek z siniakami oraz bólem głowy i klatki piersiowej udał się do lekarza.
Wczoraj jeden z 17-latków usłyszał zarzuty pobicia, do których się przyznał. Stwierdził, że powodem pobicia kolegi był przegrany przez jego klasę w tym dniu mecz. Drugi 17-latek usłyszy zarzuty dzisiaj. Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Apelują!!! Kiedy widzimy, że komuś dzieje się krzywda, nie przechodźmy obojętnie. Numer alarmowy 112 z telefonu komórkowego jest bezpłatny. Czasami jeden nasz telefon może uratować komuś zdrowie a nawet życie!!!

designed by know-line.pl