Hrubieszów: Uwaga na oszustki!

Data dodania: 25 listopad 2011

Hrubieszowscy policjanci poszukują oszustek, które podając się wczoraj za pracownice spółdzielni mieszkaniowej pod pretekstem naprawienia awarii wodociągu dokonały kradzieży pieniędzy na kwotę blisko 12 tys. zł. Ofiarami oszustek padły dwie starsze kobiety w wieku 71 i 81 lat, które wpuściły nieznajome do swych mieszkań. Policjanci apelują o wzmożoną czujność i ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Do obydwu zdarzeń doszło wczoraj. Pierwsze zgłoszenie hrubieszowski dyżurny otrzymał przed południem od 71-latki z gm. Werbkowice. Kobieta zgłosiła, że dwie nieznane jej kobiety weszły do jej mieszkania podając się za pracownice spółdzielni pod pretekstem usunięcia awarii wodociągu. Oszustki poodkręcały krany w kuchni i łazience, a następnie wykorzystując zamieszanie i nieuwagę właścicielki skradły z szafy dokumenty ubezpieczeniowe i książeczkę oszczędnościową. Straty poszkodowana oszacowała na około 8 tys. zł.
Drugie podobne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia w Hrubieszowie. Do domofonu 81-latki zadzwoniła nieznana jej kobieta podając się za pracownicę spółdzielni i informując o awarii wodociągu, który chciałaby usunąć. Kobieta również wpuściła do mieszkania dwie nieznane jej osoby. Sposób działania w obydwu przypadkach był bardzo podobny. Po odkręceniu wszystkich kranów, oszustki splądrowały szafy i regały. Ich łupem padło 4 tys. zł.
Policjanci sporządzili rysopisy oszustek. Według obydwu pokrzywdzonych były nimi młode kobiety w wieku około 25-30 lat. Jedna była wzrostu około 170 cm, miała ciemne włosy i ciemną karnację. Druga z kobiet miała około 150 cm wzrostu i ciemne włosy.

Prosimy wszystkie osoby, które mogą posiadać jakąś wiedzę na temat tych zdarzeń o kontakt z Policją pod nr 997 lub 112. Apelujemy również o wzmożoną czujność i ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi.

EK./A.S.

designed by know-line.pl