Hrubieszów: Włamywali się do altanek

Data dodania: 05 czerwiec 2013

Hrubieszowscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do altanek. Do zdarzeń doszło na terenie miasta, pod koniec maja bieżącego roku. Policjanci odzyskali część utraconego mienia. 26-latek i 41-latek odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci do pierwszego włamania doszło 27 maja bieżącego roku przy ulicy Basaja, gdzie po przedostaniu się do altanki włamywacze skradli kosiarkę, czajnik bezprzewodowy oraz żywność. Wartość utraconego mienia oszacowano na kwotę ponad 800 zł. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcami tego przestępstwa są 26-latek i 41-latek z Hrubieszowa. Obaj usłyszeli już zarzuty i złożyli w tej sprawie wyjaśnienia.
Drugie włamanie mało miejsce 30 maja bieżącego roku, również do altanki, przy ulicy Dworcowej. Tym razem zginęły 3 przedłużacze elektryczne oraz wąż ogrodowy ze zwijakiem. Wartość strat oszacowano na kwotę około 300 zł. Jak ustalili mundurowi, sprawcą tego włamania był ten sam 26-latek z Hrubieszowa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci odzyskali część utraconego mienia.
Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

EK.

designed by net-line.pl