Hrubieszów: Wypadek na przejściu dla pieszych

Data dodania: 16 grudzień 2011

Wczoraj w Hrubieszowie przed godziną 17:00 na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia trzech osób. Jak ustalono, 79-letni kierujący golfem, nie zachował należytej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 26-latka oraz dwie kobiety w wieku 63 i 64-lata. Poszkodowani z ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Wczoraj przed godziną 17:00 dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Mickiewicza doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci, 79-letni kierujący golfem nie zachował należytej ostrożności, wjechał na przejście dla pieszych i potrącił trójkę przechodniów.
Dwie kobiety w wieku 63 i 64-lata, które szły od ulicy Sokalskiej w kierunku ulicy Listopadowej oraz 26-latka idącego w przeciwnym kierunku. Wszyscy poszkodowani piesi znajdowali się w tym czasie na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowani z obrażeniami ciała w postaci urazów wielonarządowych i złamań, zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.
Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za pokwitowaniem. Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku, za co kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności. Przy tej okazji po raz kolejny apelujemy o ostrożność i bezpieczną jazdę. Szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne, sprzyjają zwiększeniu zdarzeń drogowych.

E.K.

designed by know-line.pl