Hrubieszów: Znalazł granat i ukrył go w szopie

Data dodania: 11 sierpień 2015

[b]Wczoraj hrubieszowscy policjanci ustalili, że przy jednej z posesji na terenie gminy Dołhobyczów znajduje się granat. Jak ustalono 47-letni mężczyzna na wiosnę podczas prac polowych odnalazł niewybuch, a następnie schował go w szopie na drewno. Granat z uzbrojonym zapalnikiem został zabezpieczony przez pirotechników z KWP Lublin i jeszcze tego samego dnia zneutralizowany. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.[/b]

Hrubieszowscy policjanci zabezpieczyli wczoraj u 47-letniego mieszkańca gminy Dołhobyczów granat, który ukrył w szopie na drewno w pobliżu swojego domu. Najprawdopodobniej znalazł go podczas wiosennych prac polowych. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch i sprawdzili również miejsce znalezienia granatu, nie ujawniając tam innych niebezpiecznych przedmiotów. Jak się okazało był to granat z uzbrojonym zapalnikiem. Tego samego dnia został zabezpieczony przez pirotechników z KWP Lublin a następnie zneutralizowany.

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

designed by net-line.pl